Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüveg szoptatás mellett?

Cumisüveg szoptatás mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tapasztalataitokat kérdezném. Feltétlenül szoptatni szeretném a kisfiam. De azt beszéltük az apukájával, hogy ő is szeretné etetni, cumisüvegből. Azt tervezzük, hogy én csak szoptatom, sosem adok neki enni cumisüvegből. Ő pedig cumisüvegből ad neki majd anyatejet.

Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? Okozhat ez zavart a babánál?

Arra gondoltunk, hogy a baba így a cumisüveget csak az apjához fogja kötni, így tőlem gond nélkül el fogja fogadni a cicit. Viszont nincs ezzel kapcsolatos tapasztalatunk.



2016. jún. 30. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Nem okoz problémát, csak ritka esetekben.
2016. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha tényleg komolyan gondolod a szoptatást, akkor ilyenbe ne menj bele! Teljesen mindegy ki adja neki cumisüvegből, a cumit teljesen más technikával kell megszívni, mint a mellet, könnyebben is jön, így a szoptatásnál is ugyanazzal a könnyebb, rossz technikával fog próbálkozni, és mivel a tej így nem fog jönni, hamar leszokhat a szopásról...

Vannak olyan csecsemők, akiknél nem alakul ki a cumizavar, de mit csinálsz, ha pont nálatok fog, mivel nagyon gyakori...


A párodnak is meg kell értenie, hogy a szoptatás most a te feladatod, ezt nem tudja átvenni (ráadásul ahhoz, hogy anyatejet tudjon adni cumisüvegből, neked pluszban fejegetned kell, ami az éjjeli kelések mellett elég fárasztó). Ha mindenképpen ragaszkodik ahhoz, hogy ő is szeretné etetni, akkor a lefejt tejet lehet adni neki sima pohárból vagy kanálból, így nem alakul ki cumizavar. De azt a pár hónapot ki lehet bírni, ameddig nem jön a hozzátáplálás, ott annyit etetheti, amennyit szeretné ;) Addig inkább más tevékenységeket csináljon, altassa, fürdesse, pelenkázza, így ők is tudnak egymással minőségi időt tölteni!

2016. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Sajnos félig-meddig kényszermegoldás is lenne, mert szülés után elég sok vizsgálatra kell még járjak majd, és így tudnánk elkerülni, hogy a várótermekbe magammal kelljen vinni a picurt. Sajnos már jó előre közölték a dokik, hogy eszem ágába se jusson odavinni majd a gyereket. És sajnos van benne valami, mert már kb. 4 hetes korában mennem kell majd, és én sem szeretném, hogy fertőzést szedjen össze.


Tulajdonképpen innen indult az ötletünk, hogy akkor majd apa vigyáz rá, és megcumiztatja, ha éhes lesz. És most már szeretné is etetni őt. Így gondoltuk, hogy megszoktatjuk, hogy ő is ad majd neki enni, mire odakerülök az orvoshoz. De lehet, akkor más megoldást kell keressek. (Sajnos a dokik arra sem hajlandóak, hogy azt mondják, amint odaérek, köv. páciensként behívnak, hogy hamar végezzek. Ugyanúgy ki kell üljem majd a sorom (hiába az időpont, több órás csúszás szokott lenni.)

2016. jún. 30. 13:24
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Nalunk nem okozott gondot szerencsere, en kb 2-3 napos koraban adtam neki eloszor. Nagyon megviselte a mellemet a szoptatas, teljesen kirepedezett, gennyes es veres volt. Lefejtem, cumisuvegbol adtam neki napi 1 etkezest, es igy megkimeltem a mellem par orara. Utana is rendszeresen kapott anyatejet uvegbol. Viszont tudom, hogy sokaknal ez probalema lehet:( de lehet, hogy meg kell kockaztatni, mert inkabb legyen tapszeres, minthogy valami komoly fertozest osszeszedjen a korhazban.

Avent cumisuveget hasznalunk.

2016. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Én saját tapasztalatunkat tudom leírni - nagyon hasonlóan gondolkodtunk, mint ti. Apával is kötődést jelent majd, plusz praktikus is, ha valami miatt nem tudok ott lenni/nem szopizhat (pl ha gyógyszert kell szedni az anyukának, de van anyatej korábbról).


Mi kb 3 hetes korában próbáltuk először, amikor már gyakorlottan szopott. Nagyon szépen evett és tejem is sok volt. Arra figyeltem inkább, hogy milyen legyen a cumisüveg. Mi a Medela Calma mellett döntöttünk, ami nem olcsó, de nekünk abszolút bevált. Persze ez is más, mint a cici, de ebből is rögtön tudott enni, és egyáltalán nem zavarta be a rendes szopizását.


Nem gyakran kapott így, hetente 1-2 alkalommal. Viszont később, amikor már nagyobb baba volt, nagyon jól jött, hogy rá lehetett így bízni nagymamákra is.


Tudom, hogy ez nehéz kérdés, és minden baba más. Nálunk viszont gond nélkül működött a dolog. És jól tudott jönni, hogy Apa átvett egy-egy esti etetést, és én tudtam pihenni, később pedig sokat jelentett a nagymamáknak is, addig pedig mi el tudtunk menni egy kora esti moziba :)

Sok szerencsét nektek és jó babavárást!

2016. jún. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Alapvetően én is azt mondanàm, hogy ne keverjétek be a Babàtokat, jobb Neked is, ha nem kell minden evésre fejni.

Viszont ha el kell menned és nem érnél vissza evésidőre, akkor ez a legjobb megoldàs.

Ha csak pàr alkalommal kap cumisüvegből, akkor biztos nem lesz cumizavaros. Apa pedig kicsit türelmes lesz és etetheti, amikor màr màst is eszik.

2016. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jól esik, hogy foglalkoztok a kérdésemmel. :)

A Medela Calma cumisüvegnek most utána néztem, és tetszik, amit olvastam róla, köszönöm a tanácsot. :)

2016. jún. 30. 14:29
 8/12 anonim ***** válasza:
medela calma üvegnek nézz utána,van egy szelep ami elzárja a tej útját és csak erős vákuumal engedi át én erre tértem át mikor tommee tippee és társai bekavartak nála,hála az égnek ezzel ugyanakkora meló volt neki enni így nem zavarta a szoptatást. kicsit drágább (na jó eléggé) de ne vegyél sokat,csak egyet kettőt ha anyatejes elég lesz 1-2db mivel 3 perc alatt kimikrózod dobozba úgyis,ha meg tápszeres vehetsz olcsóbb üveget
2016. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ja, és mindenkit kérek, hogy senkit ne pontozgasson le. Nekem minden válasz hasznos. Hónapok óta gondolkozunk azon, hogyan oldjuk meg az orvosi látogatásokat, és azt, hogy párom is szívesen etetné majd a picurt.

Sokat olvastam utána eddig is, így nekem mindenkinek hasznos a válasza.

Azt sem értem, ha valaki le van pontozva, és én bejelölöm, hogy hasznos (mint kérdező, aki igazán meg tudja ítélni a hasznosságot), akkor miért nem változik a százalék?

2016. jún. 30. 14:32
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia:) ha gondolod akkor akkor nézd meg Facebookon a Szoptatási tanácsadás-kérdezz felelek csoportot.A csoportban ún. Kiemelt Válaszadók (KV-k) is tevékenykednek. Ők különböző szakmákat képviselnek, és magas szintű szoptatás-specifikus tudással, illetve szoptatással kapcsolatos végzettséggel rendelkeznek (IBCLC, LLL szoptatási tanácsadó, Mamila szoptatási tanácsadó, szoptatási segítő).
2016. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!