Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Nem szeretnék...

Mit tegyek? Nem szeretnék pótlást adni.

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban este úgy látom nem lakik jól a babám, sír, rángatja a mellem szoptatáskor, hiába szoptatom két mellből. Most már elaludni is alig akar este, úgy sajnálom. Félek ha tápszert pótolok az utolsó etetésre akkor elkezd apadni a tejem, vagy nem akar majd szopizni. Szedek homeos bogyót, tejserkentő teát, sokat iszok. Mit tehetnék még?
2016. júl. 22. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

aludj többet, szerintem az a legjobb tejserkentő, persze ez a legnehezebben kivitelezhető.


apadni nem fog a tejed a pótlástól, de valóban nem is fog többet termelni. akkor lesz több ha felismeri a szervezeted, hogy nem elég. többet tedd cicire ehhez, pl. fürdés előtt is, majd lefekvéshez újra. napközben szoptasd egy mellből, fejjél.

esti szopi után is fejjél még 10-20 percet.

hátha ezek bejönnek. ha nem és már majd sír, akkor adj neki pótlást

2016. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Adj egy kis cukros vagy sima vizet én így veszeltem át. .mert az első gyerekkel úgy gondoltam ezek ördögtől valók. .eredmeny:.pótlás. .és egyre kevesebb szopi.A másodikkal bevetettem a vizet is ha nagyobb lett teát is..de csak szoptatattam hat hónapig..

Egyél jó sokat este nekem az is segített és igyál rengeteget és NE idegeskedj

2016. júl. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk is volt így, most 6 hónapos a babóm, még egyszer sem kellett pótlást adnom. Este tedd gyakrabban cicire, és válts mellet akár többször is egy szopi alatt, nekünk ezek beváltak.Kipróbálhatod a szaporító fejést is, a lényeg hogy minnél több inger érje a melledet
2016. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sok folyadék, és egyszerre csak egy tejserkentő. Vagy tea, vagy bogyó.
2016. júl. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

mennyi idos a baba?


alvas, szenhidrat (pizza kalacs), mother milk kapszula, 7-5-3-1 fejes. nekem ezek segitettek (nullarol kizarolagos anyatejes lett a lanyom vele) ha sokaig akarsz szoptatni akkor ezeket erdemes nyomatni...de amugy az en lanyomnak se volt eleg este a cici ugy 5 hos koratol, ezert mindig odaadtam neki szopi utan amit napkozben osszefejtem...semmi gondot nem okozott ugyanugy cicizett ennek ellenere es el sem apadtam hiszen minden nap fejtem neki legalabb egyszer

2016. júl. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt egy ideig, de elmúlt. 4 hónapos a babám. Én is megijedtem először. Ő azért csinálta, mert már nagyon fáradt volt az esti etetéskor. Ilyenkor nagyon nehezen is aludt el, mert nagyon felpörgött a sírástól. Nem adtam neki semmi pótlást. Azért is tűnhet úgy, hogy kevesebbet eszik, mert estére zsírosabb és tényleg kevesebb a tej, ezért kisebb adaggal is jóllakik.
2016. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekünk kellett pótlás, születéstől kezdve de csak kizárólag az esti szopi után. 10 hónapos volt mikor ezt el tudtuk hagyni és elég lett az anyatej, akkor értelemszerűen már evett mást is. Az esti pótlástól nem fog el apadni a tejed. Az enyém most 14 hónapos és még mindig rengeteget szopizik. A többiek már írtak szaporító technikát, de ha úgy látod hogy éhes, akkor ne hagyd éhezni az esti tápszer pótlásttól nem fog apadni a tej. Van aki nem tápszert ad este hanem pl. Sinlacot.
2016. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ha mégis a pótlás mellett döntesz, csakis kizárólag a szupi után ott. Nekünk volt hogy csak 20 vagy 50 milit ivott volt hogy 200 milit. Ebből is látszott hogy kell neki. Valaki írta hogy este a napi feédb összejött tejet adta oda, igen ha van annyi az is nagyon jó én is csináltam de sajnos utána már nem lett elég így sem.

Egyébként a sógornőm ugyanígy járt, nehezen indult be a tej, de beindult viszont este pótlás kellett. Sinlacot adott, most három éves a kislány és még mindig kéri este a Sinlackt, a szopizást kettő és fél évesen hagyták el.

2016. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért, diktáltam és úgy írta.
2016. júl. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ördögtől való a pótlás. Lehet kínozni, éheztetni egy ideig a gyereket, de ha mondjuk két hét alatt nem ismeri fel a szervezeted, hogy több tej kellene, akkor felesleges, nem is fogja, és csak a babának ártasz.
2016. júl. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!