Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem tudok fejni?

Miért nem tudok fejni?

Figyelt kérdés

Kedden lesz két hetes a babó, így egyelőre ismerkedek a szoptatás csodájával. Születése óta igény szerint szoptatom, kb 2-3 óránként kel fel és annyit szopik, míg be nem alszik. A kórházban mérték, akkor 20-30-kat szopott, amit kevésnek találtak, így pótlást kapott.

Itthon is délutánonként, estefelé a szopi után még szokott kapni egy kis tápszer pótlást (30-40 ml), mert nem mindig elég a tej.

Olyan 2-3 óra után elkezdem érezni, hogy keményednek a cicijeim, amiket szépen vissza is puhít a babó a szopik alkalmával. Van, hogy mind a két cicim koppra kiszívja, van, hogy elalszik már az első felén.

Délután általában kevesebbnek érzem a tejem, nem is keményednek úgy a melleim.

Viszont most pl az történt, hogy míg a baba pihent, ledőltem én is és éreztem, hogy a hasamon folyik a tejci, csöpögött a cicimből. Fogásra mondjuk nem volt kemény. A babó fel is ébredt nemsokára, így elkezdtem szopiztatni, de a bal cicim felén bealudt. Gondoltam, a maradékot lefejem, de a mellszívó kb 5 csepp tejet bírt kiszívni a jobból, pedig elvileg arra rá sem tettem.

Miért csöpög, ha utána fejni meg nem tudok belőle mit?

Elég lehet így azért a tejem a babának? Fejlődni mondjuk fejlődik, 1,5 hetes korára visszanyerte a születési súlyát, van elég kakis pelus meg minden, de ehhez a fejéshez én azt hiszem nem értek. :)



2016. júl. 23. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
mivel fejtél? nekem kézivel pl. sose ment,valamiért azzal nem jött semmi,azt hiszem nekem az erősebb vákuumra indult csak meg. elektromost próbáld inkább. meg lehet nagyon idegen is volt neked,lazíts,nézd a babát vagy egy újságot,vagy egy filmet szóval ne a mellszívót,hogy na mikor jön már,meg mennyi
2016. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is az elektromos mellszívó vált be, az elején kézivel alig jött valami. Plusz kitartónak kell lenni, hagyni a gépet picit dolgozni, még ha nem is jön épp semmi - sokszor később indult be a tejleadási reflex, onnantól viszont csak úgy spriccelt :)


Ha van elég tej, az nagyon jó, viszont nekem bevált, hogy mindig egy picivel több termelődött a fejésnek köszönhetően, és így a növekedési ugrásoknál is tudott eleget enni a kisfiam, jól aludt, és nem kelt fel a szokásosnál gyakrabban.


Jó babázást neked, és hajrá, menni fog biztosan :)

2016. júl. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!