Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segitség,3 napja nem szoptatom...

Segitség,3 napja nem szoptatom a lányom, egyik napról a másikra megvontam tőle?

Figyelt kérdés
2 éves,16 hetes terhes vagyok,már nem birtam azt hittem leszakad a mellbimbom amikor bekapta,orvosilag is indokolt volt leginkább ezért vontam meg! Na de olyan hisztis lett,hogy kb nekem jön üt,vág,leköp,földön fetreng!!! Azt se tudom honnan láthatott ilyesmit,teljesen kiakaszt tanácstalan vagyok!!! Megvonás miatt van ez? Mikor lesz jobb? Elötte ilyet nem csinalt,kivétel egy két kisebb hiszti!

2016. júl. 26. 08:37
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem ártott volna már elkezdeni a gyerek nevelését.


Eleve két évest szoptatni értelmetlen dolog, de hogy a gyerek "nekem jön üt,vág,leköp" - ez egyértelmüen rossz nevelést jelez, és ezeket a viselkedésmintákat valahonnan szedte.

2016. júl. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Persze hogy a megvonás miatt csinálja. Eddig megszokta hogy cici van, ezt megvontad tőle hirtelen - ez hiba volt. Szegény gyerek.

Fokozatosan kellett volna leszoktatni, már hetekkel előre mondogatni neki hogy anyának lassan elfogy a tejcsi stb. Egy kétéves már megérti.

2016. júl. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nos első,mint irtam nem láthat ilyesmit mivel a párom nagyon sokat van külföldön (születése óta) amikor haza jön felhötlen boldogság van stb... egy két közeli barát,rokon van ott sem,mindig probáltam következetes lenni,soha de soha nem bántottam mert nem vagyok az a tipus söt még a hangos szót sem ismeri!!!! Nem vontam meg töle eddig mert nem okozott problémát és csak az altatáshoz volt már szükséges (biztos nekem is kényelmesebb volt igy bevallom) nem szeretnék magyarázkodni,de nem jó kedvemből vontam meg,még a fájdalmat el is viseltem volna de egészségügyi szempontból nem volt más választásom! Köszönöm hogy irtatok,megteszek mindent hogy hamar túl legyen ezen! Igazából csak azert irtam ki hátha van hasonló példa és hasznos tanács a számomra!
2016. júl. 26. 09:33
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Nekem nincs tapasztalatom, depróbáld meg vele megbeszélni hogy elfogyott nincs több. Keressetek valami új dolgot ami segít neki az elalvàsban.
2016. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Nekem két hétig "tiltakozott" a lányom, 22 hónapos volt, amikor elválasztottam.

Én nem tudtam csökkenteni a szopik számát, mert nem értette, hogy ha ekkor lehet, akkor akkor miért nem.


Tehát radikálisan csináltam, de előre felkészítettem, amennyire lehetett. Egy napig mondogattam, hogy aznap este van az utolsó szopi.


Kellett neki az idő, mire feldolgozta, és persze volt pár nehéz éjszakánk meg nappalunk.

Ő maga mondogatta a babájának, hogy "sziszike nem, sziszike nincs". Nagyon cuki volt.


Esetleg megpróbálhatjátok babákkal eljátszani ti is.

És szeretgesd sokat, amilyen módon csak tudod.

2016. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szuperdadusban láttam, aztán a szomszéd is így járt el. Igaz az cumi volt.

Rituálé keretében elbúcsúztak a cumitól, egy táskába kellett tenni mind, megbeszélni h a cumitündér v akárki este elviszi és nincs többe, mert nagy gyerek már. Lelkesen vált meg tőle, aztån örült a táska helyén lévő ajándéknak is másnap. Majd rájött h valóban nincs cumi. Sírt, követelte, hozza vissza a tündér. Ekkor ha következetesen jársz el, megnyugszik. Kérte a szomszéd kislány majd egy hétig, de végül is bevált.

Hasonlót lehetne a cicivel. H elzár a csap vagy valamit találj ki. :)

2016. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Persze nem úgy kell elképzelni,hogy azt mondtam nincs soha többé cici és kész! Már mondogattam neki,hogy ez az ö érdekében történik nem fog fájni a poci nem lesz több hányás stb.stb.. (laktózérzékeny most derült ki) söt ö még kitalálta azt is,hogy azért nem jó a cici mert a csiga rámászott☺ de ettől függetlenül nehéz neki és nekem is,hogy ezt kell látnom mennyire kihat rá!
2016. júl. 26. 12:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Az En kozepsom 27hosan ugy lett leszoktatva,hogy apuka elvitte magaval a balatonra a nagy gyerek utan aki akkor mar napok ota ott volt a mamaekkal.

Szerencsere nalunk nem okozott gondot.akkor mar O is csak alvashoz kerte.de mivel nem voltam ott igy gondolom konnyebb volt.

Mikor hazajottek persze kerte,de mondtam,hogy elvitte a cica.akkor par hetig nem szerette a cicakat.mindog mondta ha lattunk egyet,hogy ott a cuna tita :D

De En elotte mar mindent megprobaltam,semmi nem hasznalt.amig ott voltam vele kellett a cici.

Probald megbeszelni vele.turelmesen.biztosan megviseli.mond neki,hogy a cici most pihen,mert majd jon a kisteso es neki kell.o mar nagy es okos.

Kapjon valami plussot,amit o valaszt,a cici helyett.

2016. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kis tesóra ezt nem jó ráfogni, mert akkor alapból mérges lehet majd rá.
2016. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!