Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi az a tápszerlobbi, amiről...

Mi az a tápszerlobbi, amiről a szoptatási tanácsadók beszélnek mindig? Ti tudtok erről valamit?

Figyelt kérdés

Vannak ezek az lll.hu, szoptatási tanácsadó stb. nők, akik sokat beszélnek a "tápszerlobbiról." A két kórházban, amit én ismerek a csecsemős nővérek ordibálnak meg gonoszak azzal, aki nem szoptat bármilyen okból, nemhogy tápszert adnának a gyereknek.


A tápszerlobbi mit jelent? Adnak valahol tápszergyártó cégek a nőknek ingyen tápszert, hogy ne próbálják meg a szoptatást, mint gyógyszereket az orvosoknak az orvoslátogatók? Vagy mi ez az egész?



2016. júl. 28. 21:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Kitaláció.
2016. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%

Agymenés.

Pont olyan, mint az illuminátiusok, a gyíkemberek és társaik. Valaki kitalált egy ellenségképet és nyomatja a hülyeségeit másoknak is.

2016. júl. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2: ugye nem azt akarod ezzel mondani, hogy a chemtrail sem igaz?!:)
2016. júl. 28. 21:20
 4/21 anonim ***** válasza:
60%

vannak nagy szoptatás fanatikusok, ősanyák, akik rémeket látnak :)


nálunk adnak tápszert a kórházban, nem csak annak aki nem akar szoptatni, hanem annak is aki nem tud még és éhes a babája. nekem szimpatikusabb ez a hozzáállás, bár én szoptatni szeretnék, de nem mindenárom. elsővel ment ez a csak az anyatej dolog, nem is kaptam az orvostól receptet, baba éhezett, fogyott, akkor mérni kellett, áhhh, inkább este egy kis pótlás mint idegbetegség meg depi :)

2016. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%
Ha jobban megnézed azt az oldalt, nem az az egyetlen orbitális baromság rajta. Ott van például a szoptass, amíg csak tudsz. Ennek nyomán anyák százai háborodnak fel, amikor az óvónő középső csoportban meg meri jegyezni, hogy talán már abba kellene hagyni a szoptatást, hogy hogy gondolja, hiszen a gyereknek ez a legjobb. Aztán ott van a "gyerek tápláléka egy éves korban 70 százalékban legyen anyatej". Mivan??? Vagy a "amíg van pisis pelus, addig ne adj tápszert" Baromságok. Ne legyen éhes a gyerek - ennél fontosabb nincs.
2016. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ami engem ebben nagyon zavar, hogy nem mondják meg az ingyen tápszerelosztó helyét és mi 2200-ért vesszük. Csak emlegetik a létezését és elhúzzák a mézes madzagot az ember orra előtt.:(
2016. júl. 28. 21:32
 7/21 anonim ***** válasza:
53%

Nincs ingyen tàpszerelosztó hely. :-) jézus...

A lobby érdekvédelmi csoportot jelent,azt hogy valaki kampànyol vmi mellett, befolyàsolva màsokat. Kiharcol vmit,ezt úgy éri el,hogy a kulcsembereket puhìtja meg.


Tàpszer lobby lehet pl,hogy a gyerekorvost győzik meg,hogy ìrja fel a tàpszert biztos ami biztos alapon, és beszélje is rà az anyukàt hogy vàltsa ki legyen otthon. Mert ha megfigyelted,amikor van otthon vmi amit ennél megeszed,de ha nincs,akkor nem mindig mész el a boltba érte, pàr óra múlva meg nem is kell màr. Ìgy van a tàpszerrel is,ha van otthon akkor nagy a valószìnűsége,hogy a bizonytalan anyuka ad a babànak,amivel kevesebb lesz ténylegesen a teje,amitől egyre több tàpszer kell stb...ördögi kör. Mìg ha nincs,akkor mindent megpróbàl,hogy ne kelljen hajnal 3 kor ügyeletes patikàt keresni vagy épp lehetőség sincs ilyenre, ìgy a baba nyilvàn többet cicizik anyuka meg ràjön,hogy csak két puki miatt volt sìràs és nem az éhség gyötri a babàt. :-)


Tàpszer lobby nyilvàn van, de ugyanez igaz minden receptre kapható cuccra. Mert a gyàrtónak ez az érdeke. Persze nem kell semmi sàtànista összesküvést feltételezni. Egyszerű piacgazdasàg.

2016. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
7: Tudom, hogy mit jelent a lobbi szó. És azt is, hogy nem y-nal kell írni magyarul. De mindig mondják azt is, hogy tápszert osztogatnak, erre próbáltam reflektálni, hogy bár tudnám, hogy hol.:))
2016. júl. 28. 22:20
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy van tápszerlobbi. Úgy hívják, hogy a gyerek érdeke. Mert az éhezés sehol sem a gyerek érdeke. Ez a tedd mellre ahányszor csak kéri, úgy marhaság, ahogy van. Akinek kevés a teje, annak előbb-utóbb úgysem lesz elég a babának, hiába hallgatja, ahogy a gyerek az üres cici felett ordít éjszakákon át. Akinek sok a teje, az meg megtömi a babát, arra tanítja, hogy minden bajára az evés a megoldás. Ebből lesznek a 12 kg-os nyolc hónaposok, akiket a szoptatásnáci FB csoportban előszeretettel mutogatnak.


Anyatejlobbi viszont van, és a szoptatásnácik megpróbálnak mindenkiben bűntudatot kelteni. Aki szoptat, az miért nem szoptat hosszabb ideig. Aki nem szoptat, az gyenge, feladta, nem a gyerek érdekét nézte (dehogynem, épp azt nézte, hogy a gyerek ne éhezzen, és nem az anyai büszkeségét ápolgatta azzal, hogy "ő mindent megtesz a gyerekért, mártírok).


Félreértés ne essék, szoptattam, szerintem épp ideális ideig, 9 hónapig. Azóta tápszert kap a fiam, mert a tejalapú táplálékra szüksége van. De minden szoptatásnácit gyűlöltem, amiért úton útfélen, minden babásmamás csoportban megpróbáltak meggyőzni a saját baromságaikról. Ez szerintem sokkal rosszabb, mint az állítólagos tápszerlobbi. Még az illuminátusoknál is rosszabb, ez lelki terror.

2016. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%
9-es, jól esett olvsasni amit írtál, köszönöm. Én csak 2 hónapig próbáltam szoptatni a fiamat, aztán 4 hónapig minden "Szopik a baba?" kérdésre sírógörccsel válaszoltam...
2016. júl. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!