Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindegy-e, hogy a 2 honapos...

Mindegy-e, hogy a 2 honapos babam a napi tejadagjat milyen felosztasban eszi meg?

Figyelt kérdés
Anyatejjel taplalom, ejjel, reggel, delelott 80 ml, de mar deltol estig 30 ml-t szopizik. Minimum 15-szor eszik 24 ora alatt. Pisis, kakas pelenka rendszeresen van.A sulya 3100-rol 4700-ra ment.
2016. aug. 1. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
dobd ki a mérleget! vagy ha annyira ragaszkodsz a méregetéshez, akkor a te ételeidet méregesd, egy 2 hónaposnak nincs megadva a napi tejadagja, ha többet akar, többet eszik, ha meleg van, levesebbet eszik sokszor, stb
2016. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, mindegy. Mondjuk 15-ször enni egy nap az nagyon sok, még egy 2 hónapostól ís, ha ilyen gyakran eszik akkor nyilván kis mennyiségeket fog csak.

Mivel a súlya szépen gyarapodott nincs semmi gond vele.

A szopik mennyiségét felesleges mérni, csak magadat stresszeled vele, a baba tudja mennyi tejre van szüksége.

2016. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

azt hittem nincs eleg tejem, azert mertem le egy 24 oras eveset, ami szerintem rendben van, mert a 2 honap alatt most eloszor tettem ezt, hogy tudjam, pontosan hogy allunk, de normalis, hogy nem minden nap teszem a merest, az orulet lenne, de koszi a valaszokat

igen, sajnos napkozben valoban sokszor eszik, keveset....alszik bele...

2016. aug. 1. 13:58
 4/8 A kérdező kommentje:

kulonben nem tudom, miert kell valaszolnia annak,aki ideges/ elso valaszolo/....azert kerdeztem szemelyesen itt, hogy az valaszoljon, akinek van ideje, segiteni szeretne, tapasztaltabb, mint en, kezdo anyuka....ha mindent tudnek, mindent megtapasztaltam volna, biztos nem kerdeznek...

varom a tovabbi valaszokat...koszi

2016. aug. 1. 14:05
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Mindegy. De erről az adagról meg annyit, hogy nem is akartam mérleget. Anyósom addig terkózott, míg kölcsönöztünk egyet, de az egyes étkezéseket nem mértem. Aztán azzal piszkált mérjek le egy egész napot. Na lemértem, persze nem érte el a neten írt napi adagot, 2 napig idegeskedtem, majd eltettem a mérleget, és csak heti 1x mértem. Babám hetente 300 g-ot hízott, hiába nem ette meg a "napi adagját". Minden baba adagja más, és az sem mindegy milyen zsíros az anyatej. Ha hízik szépen, akkor mindegy mennyit eszik, viszont 15 szopi mellett te nehezebben pihened ki magad, és a jó tejtermeléshez a pihi is kell.
2016. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

szerencsere, hogy ez a sok szopizas, orankent, delutan van csak, pl.ma, 1-kor, 2-kor, 3-kor,4-kor... delelott is vegig alszik, es olyankor en is tudok aludni, es persze ejjel is jo alvo....szopi es nyomban alvas

koszi a valaszt

2016. aug. 1. 16:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne mérd! Csak magadat stresszeled vele. 2 hónap alatt nagyon szép ez a gyarapodás. Már délután is zsírosabb a tej, így kevesebb is elég neki. Úgyis jelez, ha éhes. A havi elvárt 400 gramm, a babád ezt túl is teljesítette.
2016. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszi a segitseget
2016. aug. 1. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!