Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 napja szültem. Az egyik...

5 napja szültem. Az egyik mellbimbó udvar be ödémásodott és olyan a mellem mint a kőszikla, bőven van tejcsi. Mit tegyek, hogy ne feszüljön ennyire?

Figyelt kérdés
Masszíroztam is. Félek hogy begyullad. Avent mellszívót használtam. Mennyit érdemes fejni ?
2008. szept. 30. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Az hogy ödémás lett nem tudom mitől lehet.Ezt hogy vetted észre?A mellfeszülésre meg csak annyit lehet tanácsolni,hogy fejj továbbra is.de próbáld úgyis hogy közben (nos igen ez némiképp fárasztó lesz de muszáj)4 kézlábra állsz vagyis behajolsz!így több csatornából is ürül a tej.De hogy mitől lett vizenyős fogalmam sincs!
2008. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Háát én az avent kézi mellszívóval semmire sem mentem.Bőven van tejem de nekem meg sem mozdítja.Szerencsére csak kölcsön kaptam...ami nekem van a pesztonka viszont le nem cserélném.sokszor megmentett már.HA nagyon fáj akkor fejés közben is masszírozni kell,hogy jobban ürüljön,főleg ha már csomós és megállt a tej,javaslom az elektromost még ha kölcsönzöl is,nagyon vigyázz ne gyulladjon be.Ez fog majd normalizálódni valószínű nemrég lövellt be a tejed és a baba sem szív ki annyit meg a mellszívó sem.A lényeg ne kövesedjen bele,ha már megtörtént akkor irány a zuhany alá,forró víz és masszírozni ,iszonyat fog fájni de tűrjél.Utána rögtön fejés -fejés fejés!!!Ha végképp nem jön ki orvos !!!Mert ha annyira begyullad fel is vághatják.Vagy védőnő az is ki szokta masszírozni-bár én nem adnám a mellemet a kezei közé az enyémnek...Ha nem tudsz sűrgősen elektromosat szerezni,kérd meg a párod segítsen masszírozni miközben fejed.Remélem tudtam segíteni,2.5hós baba mamája
2008. okt. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!