Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés a tejem vagy valami más...

Kevés a tejem vagy valami más baj van?

Figyelt kérdés

11hetes a babám, és igény szerint szoptatom, ahogy kéri. Ha ez 1,5 óra akkor annyi. Éjjelente 3-4 órákat alszik egyben. Nappal változó, de délután fele már nem mindig alszik el a fürdetésig ami 18:30kor van. Délelőtt mindig alszik egy olyan 2-3 órát. Meg kora délután mégegyszer ennyit ez fix. Azzal csesztetnek, hogy keveset szopik, ezért kel sűrűn. Mert van úgy, hogy 1-2 óránként is kér. De mit csináljak, hagyjam üvölteni? Persze én sem rögtön cicire teszem, felveszem, sétálunk, babatornázó alá teszem, adamohintába teszem, ringatom, de ha semmi sem segít akkor megszoptatom.

3280gal jöttünk haza a kórházból most 6100g.



2016. szept. 4. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján semmi gond a szoptatással! Nagyon jól csinálod. Ne hagyd hogy eltántorítsanak.
2016. szept. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Babám is ugyan így eszik, az én környezetem elismerően vélekedik, ne hagyd, hogy mások befolyásolhanak.

Én is igény szerint akartam szoptatni, nem akarom sírni hagyni, én se elsőre teszem cicire, és van h 7 perc alatt kiszívja van hogy 20 perc alatt.

Jut időm másra is, nem mindennel végzek egy nap, de nem zavar be, ha 1,5 óránként kér. Nekünk így jó, védőnő szerint is szépen gyarapodik.

2016. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Éjjel nem aludna 3-4 órát egyben, ha kevés lenne a tejed. A súlya is jó, havi 1 kg gyarapodással nem aggódnék.


Egyébként 3 hónaposan vettem a babámnak egy játszószőnyeget, sok szép játék lóg rajta, meg zenél is egy játék ahogy megrúgja. Szerette. De negyed óra játék után alig tudtam megnyugtatni. Ezt csak a bébitornázó miatt írtam. Ha fentvan egy ideje és nyűgös, ha esetleg a fáradtság a baja, ezt inkább ne, mert csak ront a helyzeten. Álmos/túlingerelt sírásra az enyém ha rázendített, max cumisüveggel tudtam megnyugtatni, amikor ezt nem akartam 1 óráig üvöltött.

2016. szept. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljesen jó ez ìgy. Az én kislànyom is 3 órànként max 5 órànként kel éjjel. Mert haspók, pedig rengeteget vicizik. Rendszeresen túleszi magàt :-S. Hurkàs 3 hónapos koràra ő is megkétszerezte a súlyàt és mégis a sok okos azt mondja tàpszerezzem mert nincs elég tejem..

Idiótàk.

Ne hallgass senkire, hidd el tudni fogod,ha éhes marad.

2016. szept. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Aranyosak vagytok!
2016. szept. 4. 13:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak 4 hetes, de néha én is elbizonytalanodom, hogy nem elég neki a tejem. Igény szerint szoptatott baba ő is. Van, hogy 1,5 óránként kéri, van, hogy 3-4 órát is alszik. Egyszer kevés neki egy mell, kéri mindkettőt, de 1,5 óra múlva megint éhes, máskor egyel beéri, és alszik 2,5-3 órát utána. Fürdés után mindkét mellet kéri, de így este 8tól alszik éjjel 1-2 óráig. 1 mellből jóllakik 10 perc alatt és alszik 3 órát simán. Kedden viszem státuszra, kíváncsi vagyok a súlyára. 3250 grammal született, 3100 grammal hoztam haza, 2 hetes korában 3240 gr volt.


A fiammal anno elrontottam, hazajövetelkor rögtön játszócumit kapott, majd 1 hónapos státuszon fogyást mutatott, így az addig lefagyasztott tejet orvosi/védőnői utasításra üvegből szoptatás után visszaadtam neki. Pedig nem kellett volna, mert vissza is bukta, csak az elején nem volt jó a szopási technikánk, első baba lévén én sem tudtam, hogy kell jól szoptatni. Utána már hízott rendesen, de sajnos olyan cumizavaros lett, hogy 5 hónapos korában teljesen elutasította a cicit.

2016. szept. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!