Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Első babás anyuka vagyok már a kórházban pótlás kellett mert nem akart szopizni nagy erőltetés árán szopott pár kortyot és abbahagyta mióta itthon vagyunk kínszenvedés a szoptatás hiába éhes szopik pár kortyot és enbyi ordít mert persze éhes maradt de nem hajlandó szopni lefejve megeszi de ugyan úgy éhes marad (40-60ml) mikor mennyi sikerül muszáj viltam tápszert adni így jól lakott és nem sírt Rossz anyának érzem magam de nem hagyhatom hogy éhezzen a szivem szakad meg olyankor Nem lenne tápláló a tejem? Valaki volt hasonló helyzetben?

2016. szept. 14. 19:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős most a babád?
2016. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Technikailag jól cicizik a baba? A kisfiamnak le volt tapadva a nyelve,ami semmit nem jelentett csak annyit hogy a cicizés volt nehezìtett.


Minden etetésnél,sőt sűrűbben is tedd mellre,hogy amìg nem jó a technika vagy lusta addig is legyen elég tejed, pluszba fejjél is. Ha lehet akkor azzal pótolj.


Ha nagyon tele vannak a cicik lehet nehezebben indul meg a tej és akkor ha éhes nincs türelme ezt kivàrni. Esetleg kicsit masszìrozd meg vagy fejj ki egy kis tejet mielőtt cicre teszed a babàt. Próbàld a visìtós éhség előtt kìnàlgatni,érdemes lehet egy szoptatàsi tanàcsadót felkeresni.


Az a baj ezzel a kórhàzban pótlàssal,hogy az a 3-4 nap arra van hogy beinduljon a tej,ha a babàt ràszoktatjàk arra,hogy könnyebb kajàhoz jutni kanàl/pohàr/cumisüveg segìtségével akkor a nehezen szopó újszülött nagyon könnyen feladja.


Ne érezd rosszul magad,ez nem a te nem a babàd hibàja, hanem a megfelelő segìtség és tàmogatàs hiànya.


Szerintem nincs jobb a babànak az anyatejnél,mindig erre kell törekedni,de az sem tragédia ha tàpszeres lesz. Persze gondolom te is akkor tudod ezt elfogadni,ha úgy érzed mindent megtettél.


Az is egy jó módszer, ha meg tudod tenni,hogy egész nap vagy inkàbb 2-3 napig àgyban maradsz a picivel és ha kell félórànként megeteted,sokkal több lesz a tejed,ő pedig kitartóbb és türelmesebb lesz.


Szorìtok,ügyes vagy menni fog!!!

2016. szept. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az enyém születése utáni napon került először mellre (császáros baba), és csak az 5. napon jutottunk el odáig, hogy egy óra leforgása alatt kiszívta az egyik cicimet, el is engedte majd be is aludt.


De addig kanszenvedés volt a szoptatás, a védőnő már kétségbe volt esve, hogy mennyire nem megy, a doki már írta fel a tápszert. A védőnő másnap ki akart jönni, hogy megnézze, otthoni körülmények között is ilyen bánázás folyik-e, de megkértem, hogy ne jöjjön, mert elintéznivalóim vannak (nem voltak).


Teljes nyugalomban, úgy, hogy senki nem zavart és én is hagytam, hadd folyjanak a dolgok a maguk medrében, már nem erőlködve, sikerült elérnem az említett egy órás szopizást.


Nem agyaltam akkor azon, menni fog-e a szoptatás, csak mellre raktam és hagytam, hadd tegye a dolgát a baba. Ő nem sírt, nem ordított, csak már a kórházban is sokat fogyott (döbbenetes módon mégis hazaengedtek így minket, csökkenő súlyú babával, hihetetlen), és otthon, mivel nem ment a szoptatás, még tovább csökkent a súlya, majd az említett első sikeres szoptatás után kezdett szépen gyarapodni (első hónap végén mondta is a védőnő, hogy nem hitte volna, hogy ilyen szépen kikupálódik a súlya a babának).


Ne stresszelj (könnyű mondani, tudom), semmiképp se hibáztasd magad, mert ezek mind az anyatej termelődése ellen vannak, ráadásul képes a stressz magét a tejleadó reflexet s bénítani, tehát ha van is tej, sakkor sem fog menni a szoptatás. Ha végképp sikertelen a dolog, keress fel szoptatási tanácsadót, minél előbb, annál jobb, és BÍZZ MAGADBAN ÉS A BABÁDBAN. Próbáld fejben megbeszélni magaddal, hogy igenis fogod tudni szoptatni a babádat. Én szoptatás közben ilyeneket mondtam a babának suttogva, hogy "cicik azért termelik a sok finom tejcsit, hogy te jóllakj, hogy szépen gyarapodj, és nagyon szeretnek téged a cicik"..stb. Tudom, hogy fura, és lehet, nem is mindig hatásos, de nekem bevált, hogy annyira akartam szoptatni, hogy sikerült.


Természetesen a órházban az én babám is tépszert kapott, hogy kb. ne haljon éhen, de ez visszaüthet, mert ha beetetik tépszerrel, akkor nem fogja elfogadni a cicit, mert minek erőlködne a kajáért, ha cumisüvegből (kispohárból öntik belé.


A szopizást a babának is tanulnia kell, nemcsak neked, és bizony egy újszülöttnek ez nagyon megerőltető munka (ki is szoktak melegedni benne a babák sokszor, rendesen beleizzadnak), akkor is, ha ösztönből tudják, hogyan kell szopizni. Első voltam.

2016. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Na, nagyon hasonlóakat írtunk a második hozzászólóval, szóval van bennük igazság!
2016. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jaj, még annyit fűznék hozzá, hogy én annyira játszócumi / alvóscumi ellenes voltam az elején, hogy nem is volt cumink, ami meg azzal járt, hogy kb. kétóránként mellre kéredzkedett a babám, míg totál ki nem buktam a nem alváson stb. DE! Ez a módszer viszont elősegítette, hogy felszaporodott a tejem! És bár sokáig nem hittem el, tényleg úgy van, hogy szoptatás KÖZBEN nő a tejmennyiség leginkább!A tejleadó reflex miatt! Nem mindenki érzi, nálam nagyon erősen jelentkezik: mintha valaki satuba fogná a cicibimbódat és elkezdené azt szorítani, olyan érzés!Amint pl. bal mellre rakom a babát, a jobb mellemben pár másodpercre rá jelentkezik is a tejleadó reflex, ki is serken a tejcsi olyankor a cicimből.

Szóval érdemes sűrűn ciciztetni, és ne félj attól, hogy ez így marad, idővel ki fogod szépen tolni 3, majd 4 órákra az etetéseket, nem maradnak ilyen sűrűk az etetések, csak az elején érdemes sűrűbben ciciztetni, hogy nőjön a baba súlya, erősödjön a baba!

2016. szept. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen ;-) Nagyon hasonló a válasz.

Tényleg fontos,hogy bìzz magadban és a babàban is.

2016. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Még valami (bocs, de egymás után jutnak eszembe dolgok :)) Azt nekem senki nem mondta, se védőnő, se csecsemős nővér, hogy bizony menstruáció megjelenése előtt lecsökken a tejmennyiség, sokszor drasztikusan, ráadásul az íze is megváltozik (ezt ellenőriztem, és tényleg!), de mensi vége után újra megnő a tejmennyiség!

Anno azt hittem, hogy három hónapos babámat kész, rá kell szoktatnom a tápszerre, mert annyira nem volt tejem, ehhez képest már egyéves múlt és még mindig szoptatom! Higyj magadban!!

2016. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, és nehogy ilyen hülyeségeket csinálj amiket még kórházakban is javasolnak, hogy megméred étkezés előtt is után is a babádat vagy hogy leméred a kakis pelust, mennyit nyom! Nap végén csinálj egy mérést, vagy kétnaponta, és figyeld, növekszik-e a súlya! De az állandó méricskélés csak elkeseríti az anyukát, hogy már megint stagnál / csökken a súlya a babának. Azért nem jellemző az, hogy a babák éhen halnak, annyira nincs teje az anyukának.


Pár tejszaporító technika, amik nekem beváltak: rostos levek (főleg barack és almalé), bőséges, szénhidrát dús étkezés (sok krumpli, pl.), urtica urens 5 ch tejszaporító, görögszénamag, Karamalz (Rossmann) ital és alkoholmentes sörök, malátaital (porban kapható Rossmannban és Lidlben), macikávé (ez cikóriakávé, koffeinmentes), Coopban kapható pl, de hipermarketekben is általában, sok, de nem túlzásba vitt folyadék ( a napi 3-4 liternyi tejszaporító tea hülyeség, csak kimossa a szervezetedből a vitaminokat, ásványi anyagokat)), Laktoherb tea (gyógyszertárak, Rossmann, Mother Milk kapszula (Rossmann). Mensi előtt, míg csak anyatejes volt a babám (hatodik nap előtt) több dolgot is szedtem / próbáltam, vagy ha bármi (pl. stressz miatt) csökkenni kezdett a tejem.

2016. szept. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Pénteken lesz egy hónapos császárral született és csak a második nap került cicire lehet ez is a baj? Mindenféleképpen szoptatom már erőltem nagyon is de mégsem akar sikerülni a védőnőmnek elmontam a gondom és csak annyit kaptam hogy harmadik embernek pletykálkodik és kibeszél
2016. szept. 14. 20:52
 10/14 Eszter76 ***** válasza:

Először is nyugodj meg, nem vagy rossz anya! :-)


Nekem utánaolvasás, nagyon jó védőnő és nagyon jó gyerekorvos mellett sem sikerült a kizárólagos szoptatás egyik gyerekemnél sem (3 van) - DE :-) nem hagytam magam. A legnagyobbnál és a legkisebbnél megcsináltam az anyatej-tápszer kombót úgy, hogy a hozzátáplálásnál a tápszert hagytuk el és nem az anyatejet. (A középsőnél kihúztuk tápszer nélkül 3 hónapig, utána elkezdtem hozzátáplálni - tudom, tudom, korai - de már hetek óta stagnált a súlya akkor).

Nem egyszerű - mindig készenlétben volt a forralt víz a tápszerhez, de mindig csak a legvégső esetben nyúltam hozzá. Azt hiszem, biztonságérzetet adott nekem, hogy ott van, ha kell.


A legnagyobbat 11 hónapig szoptattam, a középsőt 9-ig (onnantól sajnos nem fogadta el - vele akkor jött meg a menzeszem és hiába próáltam utána is adni neki, nem kérte), a legkisebbet 1 évig.


Ha most egy hónapos a babád, akkor még simán van arra is esély, hogy neked sikerül a kizárólagos szoptatás (tápszer nélkül). Próbáld meg a javaslatokat, amiket a többiek írtak!

Ha pár hét múlva sem megy, írj privátban - szívesen adok tippeket, hogy hogy lehet megtartani a szoptatást tápszer mellett is.

2016. szept. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!