Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Első babás anyuka vagyok már a kórházban pótlás kellett mert nem akart szopizni nagy erőltetés árán szopott pár kortyot és abbahagyta mióta itthon vagyunk kínszenvedés a szoptatás hiába éhes szopik pár kortyot és enbyi ordít mert persze éhes maradt de nem hajlandó szopni lefejve megeszi de ugyan úgy éhes marad (40-60ml) mikor mennyi sikerül muszáj viltam tápszert adni így jól lakott és nem sírt Rossz anyának érzem magam de nem hagyhatom hogy éhezzen a szivem szakad meg olyankor Nem lenne tápláló a tejem? Valaki volt hasonló helyzetben?

2016. szept. 14. 19:30
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a segítséget jó tanácsokat segítségem nincsen a szoptatás terén a védőnőmben bíztam mikor hozzá fordultam segítségért de hiába már most sok tanáccsal láttatok el kedves utolsó a szoptatást erőltetem minden képpen de ha valami problémám lenne akkor írnák privátban
2016. szept. 15. 01:00
 12/14 anonim ***** válasza:

"Pénteken lesz egy hónapos császárral született és csak a második nap került cicire lehet ez is a baj? Mindenféleképpen szoptatom már erőltem nagyon is de mégsem akar sikerülni a védőnőmnek elmontam a gondom és csak annyit kaptam hogy harmadik embernek pletykálkodik és kibeszél"


Szuper védőnőd van :( Bár szerintem a védőnők 90 %-a ilyen lehet, tisztelet a kivételnek khm..


Nem baj, hogy csak második nap került cicire, az enyém is csak másnap cicizett először (illetve csak próbálta, mert mondom, annyira bénáztunk a szoptatással, hogy kb. nem evett a gyerkőc, csak bekapta cicit és annyi, max szívott egyet-kettőt).


Az én gyermekem az 5.(!!!) napon evett először eleget ciciből, addig kapott valamennyi tápszert és vizet, teát, de ezekkel az utóbbiakkal csínján kell bánni, mert ugyanúgy rászokhat, mint a tápszerre, és akkor bájbáj ciciztetés!


Légy egyedül a babáddal, ne zavarjon senki sem, kapcsold ki a tévét, telefont, tedd mellre, és hadd csüngjön rajtad addig, amíg csak szeretne (írod, első gyermek, tehát max a házimunka rovására mehet a dolog, párod meg meg fogja érteni, hogy most a gyerek az első), és minél sűrűbben tedd mellre! Ha kétóránként, akkor kétóránként, ha óránként, akkor úgy, ne félj, nem fog rászokni és még félévesen is óránként szopizni ;)Ahogy fejlődik a kis agya, egyre több dolog fogja érdekelni, 3-4 hónaposan már nem az evés lesz a legfőbb tevékenysége, olyankor már szeretnek szórakozni, játszani, lehet, lesz, amikor kettő szív és leugrik rólad, lehet, egy órán át fog rajtad csüngeni.


Próbálkozhatsz mellfejéssel is, amúgy, csak az képes nagyon felszaporítani a tejed (nálam legalábbis úgy volt: egy sima délutáni alvás elegendő volt ahhoz másnap hogy ömöljön a tej a cicimből, de ez megterhelő a melleknek), viszont ha nagyon nincs tejed, akkor fejj, de nem muszáj ám minden szoptatás után (nekem ez nem is ment, ha akartam volna se!), hanem mikor alszik a baba, vagy pl. éjjel-hajnalban úgyis szoptatsz, miután visszaalszik, fejd le a tejedet! És add neki még aznap vagy másnap pótlásként, addig rakd hűtőbe, ne fagyaszd le, mert úgyis el fog fogyni! De törekedj a ciciztetésre, mert szeretnek a cumisüvegre is rászokni a babák.


A tejed elég tápláló, ha nem vízen és kenyéren élsz, pláne, ha vitaminokat is szedsz mellé, az épp elegendő a babák számára, csak ezzel is szeretnek riogatni a védőnők / gyermekorvosok :(


Amúgy jó, ha tudod, hogy sok gyermekprvos szerződéses kapcsolatban áll gyógyszertárakkal / gyógyszerészekkel így nekik érdekük, hogy tápszert írjanak fel, mert jutalékot kapnak utána...a Te ciciztetéseden még egy garast sem keresnek.

2016. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: mellfejéshez ajánlom a borsos árú, de hatékony, mégis kíméletes Avent elektromos mellszívót. szuper cucc!
2016. szept. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Két napig rendensen szopizott ahogy kell meg is örültem neki hogy na végre sikerül olyan jó érzés volt de után minden a régi szopizik pár percet és kiköpi nem tudom sehogy rá venni hogy szopizonn további ordít a cicitől elvörösödik a feje emiatt lázas is lett pont tegnap este :( már nem tudom hogy mit csinálhatnék hogy sikerüljön szoptatni vitamint szedek változatosan eszem a lefejt tejet betettem a hütőbe és semmi zsírréteg nem volt rajta
2016. szept. 15. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!