Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak a felesleges...

Mit csináljak a felesleges anyatejjel?

Figyelt kérdés
Lefejek minden nap kb 80-100ml-t. A kislányom a fagyasztottat nem eszi, nem szeretnék tejleadó lenni, mert lusta vagyok elmenni a vizsgálatokra, a hűtőt sem akarom telepakolni hogy jó lesz majd a főzelékbe mert a nagylányom sem ette annak idején (a kutya ette meg végül) de sajnálom kiönteni a tejet. A védőnő csak akkor tud segíteni ha megvannak a papírok mert úgy hivatalos. Ha találnék valakit a közelemben akinek kéne szívesen odaadnám, de nem tudom hol keressek.
2010. ápr. 23. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Ha a védőnő nem segít, nehéz lesz. Próbálj érdeklődni szomszédoktól, stb, elhinteni a településen, hogy van felesleges tejed. Párod, anyukád munkahelyén, stb ha szólnak, hátha ismer valaki valakit, akinek kellene.

/azért védőnő is súghatna.../

2010. ápr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj,hogy ezt írom,de nem véletlenül vannak ezek az orvosi vizsgálatok(aids-tbc-hepatitis-stb..)Szerintem így esetleg egy jó ismerősöd vinné csak el a tejet!amúgy ezek a vizsgálatok gyorsan megvannak(legalábbis Budapesten).Én sem szívesen adnék olyan anyatejet(se)a babámnak ami nincs ellenőrizve!Gondolom te se!Tehát más megoldás nincs csak az,hogy ha kiöntöd!
2010. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is lusta vagyok, híresen lusta, de ennyire azért nem. Elmentem tüdőszűrőre. Elmentem a háziorvoshoz beutalókért a vérvételre és a székletvizsgálatra. Elvittem az ÁNTSZ-hez a székletmintával meg vérvételre. Az eredményért már az anyósom ment egy hét múlva. Ez összesen három kimozdulást jelentett itthonról, és most már házhoz jönnek a tejemért.


Innen már bevizsgálva adják tovább. Ami megnyugtató. Főleg annak, aki kapja, és főleg annak fényében, hogy vissza is lehet vele élni: lehet "dúsítani" vízzel, tehéntejjel. Volt már gyerek, aki az így pacsmagolt anyatejtől lett beteg: hányt.


Egyébként itt van ez a link: [link] Hátha segít.

2010. ápr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
[link] és [link] Szóval én jól megnézném, kitől fogadok el akár ingyen is anyatejet, pénzért meg pláne.
2010. ápr. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, az első link rossz volt. Szóval az eset leírását itt találod: [link]
2010. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen bajom. Én lefagyasztottam az összes tejet, amit lefejtem. Fél év múlva lejártak, akkor még nem kellett a hozzátápihoz. Valami 15 litert öntöttem ki, úgy sírtam :( :(

Megint terhes vagyok, de ennyit biztos nem fogok lefejni. Mindig csak annyit fogok, hogy épp könnyítsek magamon. Csak az elsőnél még féltem, hogy el fog menni a tejem, és azért raktároztam el annyit, hogy nehogy tej nélkül maradjunk.

Én nem akartam tejadó lenni.

2010. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!