Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik nem tudnak szoptatni és...

Akik nem tudnak szoptatni és fejt anyatejjel táplálják babájukat, milyen napi ütemtervet dolgoztatok ki a fejésre?

Figyelt kérdés

Milyen fejési ütemtervvel, illetve módszerrel tudtátok a legtöbb tejet lefejni naponta?

Mi alapján határoztátok meg, hogy mennyit adtok a babának oda egy adagra?


2011. szept. 5. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Egyáltalán nem szoptattad?

Mekkora baba, mennyivel született?

Ezek még kellenének, akkor kicsit rövidebben tudnék neked válaszolni hogy én hogy csinálom.

2011. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Öt hetes. 2800 grammal született, de nagyon besárgult, még mindig nem múlt el. Szopik is, de nagyon keveset, szinte csak addig amíg ömlik a szájába. Azzal meg az a probléma, hogy fuldoklik és folyik el a tej minden irányba. Szó szerint csavarni lehet a pelusból a tejet.

Szóval lefejem és pótlom neki.

Remélem pár hét alatt rendeződik ez a dolog és megtanulunk rendesen szopizni.

2011. szept. 6. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Amikor az enyém ilyen picike volt, 2 oránként evett de ő meg mindig bealudt, elbóbiskolt és ezért mindig fejtem mert nem akartam hogy a kereslet- kínálat úgy álljon be a cicimben hogy olyan kevés termelődjön... Aztán a bóbiskolásból ugye hamar felébredt mert a poci nem volt tele. Ilyenkor adtam neki a cumisüvegből. Tommee tippee- t vettem mert hasonlít a formája egy cicire :) nem is lett cumi zavaros! Az adagot úgy határoztam meg hogy mérlegen mértem szopi előtt és után igy tudtam KB. mennyit eszik. De pontosan ilyen picinek nem lehet belőni. Olyan 80ml tejciket melegítettem (alig meleg vízbe beleállítod a cumisüveget és közbe cserélsz vizet ahogy hűl) és ha kellett még gyors melegítettem hozzá. Átlagban napi 500-600-at szopott de ő 3550-nel született. Később ritkítottam a fejést, fél éves koráig csak anyatejet kapott. Ha van még kérdésed írj, ha tudok, segítek.
2011. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, az enyém is vesárgult és sokára múlt el. Amennyit lehet érje természetes fény, még a szobában is tedd oda ahol jó sok fény jön be az ablakon! Az sokatsegít! Ne legyen lesötétített szobában csak este :)
2011. szept. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vesárgult= besárgult
2011. szept. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia én mindig 3 óránként fejtem.Meg is lett az eredménye több liter anyatejet le tudtam fagyasztani.
2011. szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem sajna nem sikerült a szpotatás,ugyhogy egy évig csak fejtem! eleinte 2-3oránként asztán párhónap múlva csak 4 óránként, asztán 5ó,és igy tovább:)) Nekem hála istennek rengeteg tejem volt! még egy barátnöm kisfia is kapot! De ha tudsz szoptatni(még ha kicsit nehezen is) inkább aszt probáld! Sajnos nekem senki nem segitett hogy jól tudjak szoptatni. :(
2011. szept. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 AnJou válasza:
Ha maradsz a fejésnél, először is nagyon fontos, hogy ne gondold, nincs elég tejed!!! Plusz a renszeresség is sokat számít, ezzel stimulálod a tejtermelést. Én 4-5 óránként fejek és éjjel is felkelek. Weleda mellolajat is használok, plusz szoptatós teát fejés előtt kb. fél órával. Ez utóbbit nem mindig, csak ha úgy látom, csökken a tejci mennyisége.
2011. okt. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!