Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Melyikről szoktassam le először?

Melyikről szoktassam le először?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kislányom 8 hónapos még szopizik nappal is 6-7 alkalommal és éjjel is felkel kb. 2-3 alkalommal.Cumizik a cicin kicsit és alszik vissza.Eszik napi 3x bébiételt is de utánna mindig megkínálom cicivel hátha kér.Igény szerint szoptatom és cumi nincs.1 éves koráig szeretném szoptatni tovább nem vagy legalább lecsökkenteni a szopizások számát.Kérlek ne támadjatok ezert egyszerűen nem szeretném tovább.Nekem egyébként a legfárasztóbb az éjszakai szoptatás.A nappalival nincs különösebben gondom.Viszont nem tudom melyiket kezdjem vele lasanként elhagyni.Melyiket érdemes előbb elhagyni?Ti hogy csináltátok?Mit csináltatok ha kérte a cicit?

Válaszokat előre is köszönöm.


2016. okt. 7. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Én is igény szerint szoptattam, de már 9 hónapos nagyfiam van. Kb 6 hónapos korától beállt, hogy hànyszor szopizik nappal, és egyre kevesebbszer. Ma már csak alvàs elõtt, plusz az éjszakai, de az is 1 nagyon max 2. Nappal 3x. Ez is sok egy picit.


8 hónapos, neked már ki kellett volna úgy váltani étkezést, hogy nem kínálod meg utána már tejjel. Szerintem azért fogadja el, mert vagy szomjas, vagy nem lakik jól. Milyen mennyiséget eszik meg egyszerre?Adsz neki közben inni?(vizet)

2016. okt. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát reggel adok neki kb megeszik akkor egy fél üveg bébi ételt az ufye 100 gramm aztán ebédre eszik még egy egésszel az 200 gramm és vacsorára oda adom neki az üveg másik felét 100gramm.Ez kb 400 gramm per nap.Akkor ezek szerint kevés? Most akkor mit csináljak kezdjem el etetni többet?Igen adok neki vizet mindíg evés után.Meg tobbszor oda adom neki az üveget de csak jatszik vele.
2016. okt. 7. 14:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kevés a mennyiség. Én vizet cumisüvegbōl adom.Annyit iszik amennyi jólesik. Ételbõl is. Nekem 8 hónaposan a dupláját ette meg.

Éjjel is azért kel sokszor, mert éhes. Legalàbbis 3 kelés az még nekem is sok.

2016. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Úr isten...el sem hiszem hogy egész eddig éheztettem a gyerekem :O te hányszor adsz neki ételt egy nap és milyen időpontokban?Miket?

bocsi a sok kérdésért.

2016. okt. 7. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem éheztetted! Éjjel evett, így elég volt neki. Ha jól emlékszem én reggel 120-150 tápszer/szopi (bár nekem addigra már annyi nem volt, vegyesen kapta.) Tízórai gyümölcs/üveges gyümölcs, amennyi jól esett neki. Ebrd 1 ü bébiétel - húsos. Uzsonna 1/2 ü főzelék - húsmentes bébiétel. Este cici+tápszer. 10 hós korára saját maga hagyta abba a szopit. Éjjel egyáltalán nem kelt már, vagy ha igen, megsimogattam és vissza is aludt. 1 éves kora után nagyjából azt ette már amit mi.
2016. okt. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsõ vagyok. Nem éheztetted. Cicizett! :)

De adj neki annyit amennyi jólesik neki.

Nekem kb így nézett ki a nap:

7 - szopizott

9 - tízórai:gyümi(k) és esetleg ha híg akkor 7 gabonás pép bele, vagy rendes babakeksz(tojásmentes) kb olyan 200 gramm


10 - szopizott majd alvás


12 - fõzelék:zöldség(ek), rizs, csirkehusi, néha tojássárgàja is kb. 300 gramm


14 - szopizott, majd alvás


17 - gyümi


19 - ugyanaz,mint az ebéd vagy tejpép kb 250 gramm


20 - fürdés, szopizott, alvás


Na meg az éjjeli kelések.


Ne ilyedj meg, h ennyit és ennyiszer evett, nekem nagy evõ a fiam. :D

Ja és a mennyiség csak kb, onnan tudom, h valamikor üvegeset evett és úgy tudom belõni a mennyiséget.

2016. okt. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem éheztetted cicizett 😊 De ne csak bébiételt adj neki.Lassan eszegethet darabosat ami puha és az ínyével szét tudja nyomni.

Ha le akarod szoktatni akkor evés után ne kínáld cicivel.

Én a nappalit szoktam elvenni először utána az éjszakáit.

2016. okt. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!