Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Eleget szopizik a kislányom?

Eleget szopizik a kislányom?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos és félek,hogy eleget eszik-e így ma mértem minden szopizást.

08.20 260gramm

09.50 60gramm

13.20 180gramm

15.50 70gramm

18.10 70gramm

20.00 40gramm

Ez összesen 680 gramm, ami a súlyához képest jóval kevesebb mint amit minimumnak írnak. (7.3*120=870gramm) Igény szerint szopizik, éjjel nem kel fel enni. Most 71 cm és 7300 gramm. 56cm-el és 3730 grammal született, tehát nagyjából duplázott. Hozzátáplálásnàl ott tartunk, hogy nagyon pici almalét elfogad, a pépet már nem. Nagyon aktív baba, védőnő azt mondta emiatt lehet nagyobb a kalória igènye és ha nem elég a tej adjak neki még tàpszert is ha nem haladunk a hozzátáplálással. Hogy elèg -e nem vagyok benne biztos, vidám, mosolygós baba,estére kicsit nyűgösebb, de hogy azért e,mert mèg éhes azt nem tudom, mert a mérések alapjàn délután és este elég keveset eszik. Valamint a vedőnő mondta, hogy nem minden baba jelzi ha éhezik..Kakis pelus napi 1 van, pisissel gondban vagyok, mert meg van a napi 4-5 amit írnak, de ebből a legtöbb nem az a tele pisis, inkább csak nedves..

Aki esetleg mérte még mennyit szopizik a babàja azt tudna írni, hogy nàluk hogy alakult?

Köszönöm


2016. okt. 13. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Az elején mértem, mert a védőnő azt mondta. Majd beleörültem. Aztán eldobtam a mérleget és rábíztam a babámra. Ha éhes volt jelezte. Ha nem volt elég, vagy sok volt azt is jelezte.

Tanácsolnám, hogy te is dobd ki a mérleget, de úgysem fogod. Viszont így megmarad a bizonytalanságod. Ha nem enne eleget akkor nem lenne vidám és mosolygós baba és a súlya sem gyarapodna. Nem is értem miért paráztatod magad még mindig, inkább bízz jobban a babában és a saját ösztöneidben, mint egy idegenben!

2016. okt. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Estére én is nyűgös vagyok, pedig elmúltam 30.
2016. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Néha sìrni tudnék este én is, annyira nyűgös vagyok (32 évesen).


Dobd ki a mérleget meg a védőnőt is.

Mi a gond? Jókedvű baba,eleget hìzik, kakis pisis pelus van.


De reggel amikor felkelsz egyél meg fél liter tökfőzeléket, aztàn utàna ugyanezt még 6-7 X. Kb a màsodik adagot sem fogod megenni. Akkor miért vàrod el ugyanezt a gyerektől? Vagy te minden nap dekàra ugyanannyit eszel???

A mérlegelés mellett remélem az anyatej összetételét és fajsúlyàt is elemezted. Mert egyedül ìgy van értelme méricskélni. Csak ekkor tudnàd megmondani, hogy elég e a tàpanyag a babàdnak.

A fiam hónapokig 30g-60g okat evett(fejtem neki a tejet,mert tönkretették a szopizàsàt a kórhàzban). Köszöni jól van 1,5 kg- kat hìzott az első hónapokban. Pedig köze nem volt az előìrt mennyiség elfogyasztàsàhoz, max 8*60= 480g- ot evett/ nap.

A lànyom újszülöttként is evett ennyit. Most meg jó 200-akat eszik, napi 10-12X. Ő is fél éves. 7kg 68 cm. De egy bélpoklos. Semmi màs nem kell neki csak a cici. Ez annyit vàltozott ebben a hónapban, hogy hajlandó megkóstolni ezt azt, de beveszi a kanalat, megforgatja a szàjàban és kiköpi. De eddig összeszorìtotta a szàjàt, szóval haladunk.


Amúgy miért kezdtél el paràzni?

2016. okt. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

:-) nem a kanalat forgatja meg a szàjàban :-)

Szóval beveszi a kanalat a szàjàba, lenyalja róla a pépet és azt forgatja meg a szàjàban,aztàn kiköpi.

2016. okt. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én sosem mértem. Nem sírt a cicimen, jókedvű, elalszik szopizás közben, pisis/kakis pelus van ez a lényeg. Ne aggódj! Látnád a babádon ha kevés lenne neki. Amúgy meg az igény szerinti szoptatásnak pont az a lényege hogy nem méricskélsz hanem megeteted amikor éhes és majd ő dönt mikor elég. Ha paráztatod magad az senkinek nem jó a baba is megérzi.
2016. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azért mértem, mert az utóbbi pár hétben úgy érzem kevesebbet eszik, kevesebbszer is mint korábban ès érzésre is kevesebbet(szopi ideje, mellem alapján is). A gyarapodàsa is csökkent, és tudom , hogy ez ilyen idős korban normális, mert lemozogja de mivel mellé párosult , hogy a szopi is kevesebb, gondoltam mérem egy napig hàtha csak én érzem kevésnek. Mivel korábban nem mértem az evéseit így csak a nagykönyv szerinti kg*120g-hoz tudom viszonyítani amihez képest tènyleg kevesebb. Jövő héten megyünk oltásra+mérésre és a doki elég tàpszer párti, azt se nagyon fogadja el, hogy 6hós koràig kizárólag szopizik. A védőnő szopi párti, de az az álláspontja, hogy 6hónapos kortól már mindenképpen kell hozzátáplálni, ha az nem megy és nem úgy gyarapszik akkor tápszer kell pluszban. Tudom, hogy ràfognak kérdezni hogy àllunk a hozzátáplálással és hàt a pár babakanàlnyi almalé nyilván nem sok, de semmiképpen nem akarom erőltetni amíg ő nem eszik szívesen.

De biztosan igazatok van, ha jó kedvű akkor csak elég neki, én csak neki akarok jót! Remélem azért a státuszig hízik egy picit és akkor teljesen megnyugodhatok.

2016. okt. 14. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Valószinű azért tölt kevesebb idő a cicin mert ügyesen szopizik már és gyorsabban kiszívja azt a mennyiséget. Én az első gyermekemnél 6hósan kezdtem a kóstoltatást, mint te és nem volt semmi baj. Kb 10hós korára kiváltottam az összes étkezést és már csak a folyadékpótlás volt anyatej meg az elalvós cici. Szerintem jól csinálod, bízz magadban meg a babádban. Ha nem lesz elég az anyatej gyorsabban ki fogod tudni váltani az étkezéseket :) jókedvű ez számít és nem az hogy a nagykönyvbe mi van írva.
2016. okt. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!