Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a nyilvános...

Mi a véleményetek a nyilvános szoptatásról?

Figyelt kérdés
Nem vitát akarok gerjeszteni, félre ne értsetek! Jelenleg 22 hetes kismama vagyok és tegnap két anyukát is láttam , akik nyilvánosan szoptattak. Az egyik esetnél az volt fura, hogy pont egy épület kijáratával szembeni padon, tehát aki kijött onnan az rögtön ezt látta, holott volt több pad is pl árnyékban ( mondjuk alapból jobb lett volna szerintem nem a tűző napon, na mindegy) . A másiknál pedig az akasztott ki , hogy egy kb 2 éves kisgyereket hívott oda anyuka, leült és csak úgy kikaptak a mellét , hogy kér-e a gyerek. Én nagyon meglepődtem mindkét eseten. Úgy gondolom ezt azért diszkrétebben is meg lehetett volna oldani. Nektek hol a "határ" ilyen esetekben? Lehet majd én is ezt fogom csinálni később? 😳

2016. jún. 21. 07:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
66%
Az emberi együttélésnek vannak bizonyos szabályai, akár természeti népekről, akár "civilizált" társadalmakról van szó. Időnként aztán ezek a szabályok és az ezeket irányító nézetetek kezdenek önálló életet élni és önmaguk ellentétébe fordulnak. Engem személy szerint nem zavar a nyilvános szoptatás látványa.
2016. jún. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
75%

én soha nem szoptattam nyilvánosan, engem zavart, és nem azért, mert jaj a csúnya emberek mindig bántják a szoptatós nőket, hanem mert egyszerűen forcsának éreztem. nekem ez ilyen intim dolog volt, apukám se jött be, ha ott volt, és a család előtt se kaptam ki a cicim.

ha mást látok, az is függ attól milyen helyzetben. sajnos úgy vettem észre, elkezdtek ezzel kérkedni, madjnemhogy provokálni az anyukák. szerintem meg lehetne oldani kultúráltan is, mégis sok olyat látok, hogy szinte az arcodba tolja, miszerint igenis Ő TUD szoptatni. ez nem szimpatikus.

azt, hogy szoptatja a gyerekét diszkréten, bárhol is legyen, elfogadom.

2016. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
10%

[link]


ez a véleményem :)

ha most lenne babám, csinálnék magunknak is ilyet, aztán hajrá :)

nem zavar, mint ahogy ez sem, ha egy 5 vagy akár 55 éves ember eszik az utcán.

2016. jún. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
20%
2. vagyok, pontosan arra gondoltam, amit a 3. linkelt
2016. jún. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
46%
Támogatom, de akkor lehessen nyilvánosan szopatni is.
2016. jún. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
96%

Nem zavar, bár én nem szoptatnék nyilvánosan. Nekem mindig sikerült megoldani h félrevibuljak ( kocsiba) vagy úgy időzítették mindent h ne essenek bele a kajaidő.

Én is furcsának találom az ilyen " szemérmetlenül" előveszi a cicit, de én szégyenlős vagyok.....

Ha más nem hát csak nyugodtan...

2016. jún. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen természetes dolog. Gondolom aki a nyílvásnos szoptatás ellen érvel az vagy soha nem evet még semmit az utcán (fagyit sem - bár egy felnőtt táplálkozási gyakorisága és igénye teljesen más, mint egy csecsemőé), vagy látens perverz, akit beindít egy másik táplálkozó ember látványa (na jó, a mell látványa). Sokan úgy tesznek, mintha életükben nem láttak volna még cicit. Mellesleg szoptatás alatt annyi se látszik belőle, mint egy merészebben kívágott blúzban. Szóval én személy szerint azt üzenem a háborgóknak, hogy maradjanak csöndben és kicsit szálljanak magukba, mert valami odabent nagyon nincs rendben!
2016. jún. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
53%

Gyakran látni villamoson, metrón csókolózó, szinte egymás bőre alá bújó párokat. Ha jó a kedvem, jól esik rájuk nézni, hogy hú de szerelmesek, ha meg rossz, akkor elfordulok.

Így vagyok a nyilvános szoptatás làtványával is.

2016. jún. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Létezik textilpelenka, azt simán rá lehet teríteni az akcióterületre és máris mindenki jól járt.

Én ezt nem értem, hogy ilyen alapmozdulatot miért hagynak ki. A zsúfolt helyen előkapott mell szerintem finoman szólva nem illendő. Ha már hátat is lehet fordítani, vagy pelenkával letakarni, akkor nem tudok másra gondolni, minthogy provokatív céllal teszi, aki teszi.

2016. jún. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%

A pados esetnél el tudom képzelni, hogy a gyerek üvöltött a kajáért, és csak az volt szabad, aztán elmentek a többi padról is, akik ott ültek, de addigra ő már ott ült a gyerekkel.


A 2 éven felüli szoptatás meg nem a nyilvános szoptatás miatt kelt ellenérzéseket benned, hanem mert nem szokásos dolog.


Én nem szoptatok, de sok helyen szoktuk a gyereket cumisüvegből etetni (pl. park, kültéri étterem, kávézók). Most először volt olyan, hogy csúnyán néztek rám. Egy nő azt mondta hangosan: "mit kell eltűrnöm itt, egy órája várok és most végig kell néznem, ahogy a gyereket megetetik." Nem tudtam eldönteni, hogy szarkasztikusan mondja-e, viccel-e, vagy zavarja-e a tápszeres etetés is az embereket.

2016. jún. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!