Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem túl sok ez a mennyiség...

Nem túl sok ez a mennyiség estére?

Figyelt kérdés
A kisbabám 5 hónapos. Egy hónnappal ezelőttig kizárólag anyatejes baba volt. Így fogalmam sem volt róla mennyit eszik, sosem méricskéltem. Láttam, hogy átlagon felül fejlődik: 72 cm és 9300 gramm. Kis óriásbèbi. Viszont egy hónapja a fürdetés után ki kell egészíteni a tejet már nincs elég (szerencsére csak ezt az egy étkezést) és tápszer-anyatej fele fele napok óta 300 miliket eszik. Tudom, hogy a súlya is megvan hozzá de én sokallom. Megeszi 19.30kor és 02.30kor és 06.00kor kel enni ismét. Picit soknak találom és furcsa, hogy még ezzel sem alussza át az éjszakát (amivel igazából nincs bajom). Mèg nem eszik mást csak pár kanál almát kóstoltattam vele. Napi 6szor eszik, de napközben tuti nem eszik ekkora adagokat. Miért este akar bepótolni mindemt nem értem. Megfordult a fejemben, hogy lehet nappal sem elég már neki a tejecske? De nem sír, jókedvű, van napi 1 kakis pelus, és kis törpevízmű. Nem tudom...

2016. okt. 24. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is sokallom egy kicsit. De ha nimcs baja tőle. Màsfajta tápszert nem próbàltatok? Az éjjeli kelés és szopizás az én 10 hós fiamnál is megvan, pedig ő nappal olyan mennyiségű kaját betol, hogy hihetetlen. Bàr már egy hónapja csak egyszer eszik éjjel. Bar többször felébred. Hol a mozgásfejlődés miatt, hol beteg, hol anyahiány, hol a foga miatt.....
2016. okt. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kis bélpoklosok :) nekem sincs az éjszakai felkeléssel bajom...csak ekkora adag után...Nem próbáltunk más tápszert, mert 3.5 hónapig nagyon hasfájós volt így a dokinéni automatikusan a HA start optimát írta fel. Nem is mertem kísérletezni, de hogy őszinte legyek más tápszer eszembe sem jutott :) eddig nem evett ennyit.
2016. okt. 24. 16:14
 3/11 anonim ***** válasza:
hát, nem tudom...de az én lányom is nagy szopibubus volt, 3 hónaposan duplázott, de lefekvés előtt ez a 300 ml nekem nagyon soknak tűnik. Az is lehet, hogy pont a megtömés miatt kel fel éjjel, mert az meg pláne sok szerintem, hogy még ugyanennyit betol éjszaka és kora reggel is. Az enyém most 9 hónapos, és éjszakára 210 ml tápszert kap (a tejem már elfogyott), ezzel vígan elvan reggelig, de 6 hónaposan is aludt kb 160 ml tejjel (akkor olyan 9 kg volt)
2016. okt. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: ha van mérleged, érdemes lenne egy napotokat lemérni, hogy általában mennyit szopizik
2016. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen nekem is rengetegnek tűnik. Csütörtökön megkérdem a dokit is. Éjszaka nem eszik már annyit csak normál adagot. Csak a pancsi utáni evés ilyen brutális. Fogalmam sincs miért. Lemértem napközben 150-180 mili között eszik.
2016. okt. 25. 11:33
 6/11 anonim ***** válasza:
de miért csinálsz neki ennyit? miért nem elég egy 180 ml tápszer?
2016. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
200 milit evett eddig fele tejecske fele tàp. Így előbb adom neki a tejecskét utána a 100 mili tápot. Nem készítek soha többet, de utána elkezd üvölteni, hogy még éhes, és biztos az, mert ùgy kap rá a következő adagra, mintha addig egy milit se evett volna. Már próbáltuk, hogy nem adunk többet, de képes addig sírni míg nem lakik jól. Elaludni meg pláne nem alszik el csak ha tele a pocija sajnos. 2szer kipróbáltuk nagy üvöltés és nemalvás lett a vége. Holnap megyek vele a dokihoz, hogy adjon valami tanácsot mert ez rengeteg. De akkor szerintetek is.
2016. okt. 26. 09:02
 8/11 anonim ***** válasza:
az enyém is ezt csinálta, de ő szopis volt, és mivel kivoltak a bimbóim, nem szerettem volna ha még 20 percig komfortszopizik, ezért én az alváshoz adtam neki cumit. Kiderült, nem éhes, hanem az alváshoz kellett neki. Az első lányomnál nagyon cumiellenes voltam, végül ujjszopis lett, a kicsi meg csak alváshoz kap cumit. Nem akarlak rábeszélni, de egy próbát megér esetleg...mit mondott az orvos?
2016. okt. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltuk a cumit is de kiköpi rögtön. Se cumi, se vizet nem fogad el, ha éhes. A dokinénink nem volt túlzottan ledöbbenve, azt mondta mivel majdnem 4.5 kilóval született hiába csak 5 hónapos 9300 gramm és 72 centi, ami szerinte egy 1évesnek felel meg, ìgy a kiló a mérvadó nem a kora. Szerinte már nem elég neki a cici, táp estére kezdjem el a súlya miatt lassan a hozzátáplálást. Szerinte ez a mennyiség az esetben nem jelentene gondot, ha átaludná az éjszakàt, de nálunk nem ez a helyzet. Ma is fél1kor kukorékolt. Illetve a Milumil Ha start helyett Milumil 1est írt fel, mert szerinte az picit táplálóbb. Este kipróbàljuk. Szerencsére nappal sosem panaszkodik a kicsi, hogy nem elég a tejecske.
2016. okt. 28. 08:57
 10/11 anonim ***** válasza:
hát akkor ez van :)) most hogy leírtad a születési súlyát, már érthetőbben hangzik :) Az enyém kislány, és 3400-al született, de naggyon szopibubus volt és 3 hónaposan megduplázta, a 9 kg-ot 5-6 hónaposan érte el, ő is lazán evett 180-200-at, szóval azért tűnt nekem soknak a 300 :) De a 72 cm is szép nagy, az enyém most ennyi, 9 hónaposan.
2016. okt. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!