Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem veszek mellszívót a...

Ha nem veszek mellszívót a szülés előtt, akkor is be fog tudni indulni a tejtermelés?

Figyelt kérdés
A sógornőm azt mondta, be sze menjek úgy a kórházba szülni, hogy nincs mellszívóm, mert lehet meg sem indul a tej. A kézi fejéstől is be tud indulni nem? Vagy ez mitől függ. Az anyukámnak nem volt és mégis évekig szoptatott minket a testvéremmel... most akkor mit tegyek?
2016. okt. 29. 14:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Semmit, elsővel én sem vittem.

Most fogok, de csak azért, mert ha beindul, akkor tudok fejni, és remélhetőleg oda is adják majd a kicsimnek.

2016. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értem.. de akkor a kézi fejés az nem ér semmit? vagy túl hosszadalmas lenne ,ote megindulna?
2016. okt. 29. 14:21
 3/11 A kérdező kommentje:
mire megindulna
2016. okt. 29. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Szép is lenne, ha csak mellszívóval indulna be a folyamat.:)

Saját tapasztalatomat osztom meg veled. Nekem nem volt mellszívóm, de 1 hétig feküdtem bent (császáros voltam, besárgult a kisfiunk), és hozattam be a kórházba. Na, de nem ezért.

Ugyanis 2 nappal szülés után arra keltem fel éjjel, hogy konkrétan nagyon bedurrantak a melleim és jön belőle a tej. Mellszívó nélkül természetesen.

Első gyerek, fogalmam sem volt, hogy mi hogy működik. Mentem a csecsemős nővérekhez, akik közölték, hogy fel kell lazítani és rá lehet tenni a babát és láss csodát, a kisfiam szopizott. Viszont a mellszívó pont azért kellett, mivel jóval több tejem volt, mint amit a kisfiam elfogyasztott és mire szopizás idő lett, addigra nagyon be is durrantak. Vagyis én szoptatás előtt és után is lefejtem. És ez így ment itthon is. A felesleget lefagyasztottam, így akkor is tudott még anyatejet kapni a fiam, amikor már nem volt tejem.

Szóval hasznos dolog is lehet a mellszívó, de a tejtermelés magától fog megindulna, nem a mellszívó hatására.:)

2016. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
A tejtermelés nem a mellszívótól indul, hanem a babától, aki szívja. Akkor jó a mellszívó, ha koraszülött a baba, vagy túltermelődik nagyon a tej, vagy valamiért nem tud szopizni. Nem árt, ha van egy kézi mellszívód legalább, de nem biztos, hogy szükség lesz rá, én első gyereknél kétszer használtam összesen, másodiknál egyszer sem, pedig több, mint két éve szoptatok (a kettőt összesen), a kereslet-kínálat beáll, ha igény szerint szoptatsz és nem fejsz. Lll.hu-t olvasd, bármi kérdésed van.
2016. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

De jót nevettem! A nők évezredek óta mellszívóval indítják be a tejüket, mert ugye anélkül lehetetlen! :D

Viccet félretéve nekem sem volt elsőnél, de itthon már vettünk mert a maradék tejet mindig fejtem. Másodiknál a kórházba nem vittem magammal, de bántam is mert nagyon bedurrantak, fájtak a melleim és a kicsi még nem tudott annyit kiszívni hogy érdemben könnyítsen rajtam. Behozatni már nem tudtam mert éjszaka durrantak be és másnap délután mentünk haza, hamarabb nem tudott senki bejönni.

2016. okt. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szia, nekem volt otthon mellszívóm, de nem vittem be a kórházba. Két gyerekem van, az elsőnél rettentően fájt a belövellés, nehézkesen is indult meg a tej, de utána már rengeteg volt. Igazából én szülés után mind a kétszer kb. 5-6 nap után kezdtem el először mellszívót használni a kényelem kedvéért, nekem nem nagyon ment kézzel a fejés. Úgyhogy nem lesz semmi gond, ha nem viszel magaddal.
2016. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem használtam mellszívót (nem is volt), így is mindhárom gyerekemet egy-másfél-21 hónapos koráig szoptattam.

Mindegyiknél adtam el anyatejet.

2016. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat: egy-másfél ÉVES...
2016. okt. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyiknél sem használtam, mindig mellre tettem amikor lehetet
2016. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!