Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért van az, hogy az édesanyá...

Miért van az, hogy az édesanyák egy része fogy, más részük hízik szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Szerintem a fogyás érthetőbb lenne, hiszen sok kalóriát igényel a tejtermelés és a szoptatás, nem?
2016. nov. 12. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Genetika nagy reszben.
2016. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Sokat számít, milyen változást jelent az életmódjában az, hogy otthon van a babával. Ha valaki a terhessége végéig dolgozik, futkos, stresszel, majd jön egy viszonylag nyugis időszak otthon a kicsivel, ráadásul esetleg kevésbé figyel az étrendjére, akkor könnyen hízhat a szoptatás alatt.
2016. nov. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Terhesség alatt nagyon figyeltem, hogy ne hízzak. Nem is nagyon híztam. ( eleve túlsúlyos vagyok) szoptatás alatt eleresztettem magam és zabáltam tobbek kozott sok edesseget, en ezert hiztam.
2016. nov. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Én azért híztam, hogy legyen elég tejem. Annyira leamortizált a szülés, hogy a testem minden kalóriát előbb zsírként rám pakolt és csak aztán "tejelt". Ha kicsivel is kevesebbet ettem-ittam, megcsappant a mennyiség. Ha pont annyit, hogy elég legyen, híztam. Egyensúly nem volt.
2016. nov. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%

Én is rengeteget ettem, kb 2 kgt fogytam, 2 év szoptatás alatt, amúgy stabil maradt a súlyom.


Szerintem aki fogy az elején, arról inkább a víz megy le, ami szülésig felhalmozódott.


Aki hízik, az a sok kaja miatt hízik, mint terhesség előtt is.


Én régen is nehezen híztam, de sokat ettem mellette.


Szerintem ez nem függ össze a szoptatással.

2016. nov. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%
Evekig szoptattam. Soha nem hiztam. Egyenletesen fogytam. Tulsulyom soha nem volt, nem zabaltam.
2016. nov. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!