Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt mennyi a...

Szoptatás alatt mennyi a teherbeesés esélye?

Figyelt kérdés
Ha csak szopik a baba, és mèg a ciklus se állt vissza.

2016. nov. 12. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanannyi,mintha nem szoptatnál.Nem védekezés a szoptatás.Ne haragudj,de ha ennyit sem tudsz,mégis mit tanul tőled a gyereked?
2016. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha vedekeztek, semmi gond. Ovszer pl.
2016. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt olvastam a napokban, emiatt a kérdés, tapasztalatok érdekeltek VOLNA a gyakorlatban, kedves okoskodó első válaszoló, előtte én is úgy gondoltam, mint te. Olvasd el te is, aztán oktass ki, nem én írtam a cikket...

2016. nov. 12. 18:08
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Remeljuk, nem gondolod, hogy a szoptatas ved. Hacsak nem akarsz ujra szulni hamarosan

...

2016. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van peteérésed, akkor elég nagy.

Mivel előbb a peteérés van, aztán a vérzés, azért fordulhat elő, hogy valaki úgy esik teherbe, hogy nem volt vérzése a két terhesség között. Ezt is írják a cikkben, hogy ilyen is van!

Kisebb az esély, de nem nulla.

2016. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyéni hormonális különbségek egyaránt megnyújthatják vagy lerövidíthetik a természetes meddőség időszakát.


És ezt az egy mondatot kihagytad???

Elmagyaràzom:

Van akinek 2 évig nem jön meg, mert szoptat van akinek 4 hét utàn megjön hiàba szoptat.

Van akinek megjön de nincs peteérése.


A szoptatàs nem védekezés, főleg, hogy nem fejlődő orszàgban élsz, hogy órànként többször szoptass. Rà fogsz àllni a 3-4-5 órànkénti etetésre ami màris nem biztos hogy véd.


Védekezz ha nem akarsz gyereket. Nem egy embernek van csak 10 hónap a gyerekei között...

2016. nov. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ede1219 ***** válasza:
100%
6 hónapos koráig szopott a lányom, 13 hónap van a kettő között, szerinted mennyi az esély?!
2016. nov. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ismerek olyat én is, nem kísérletezni akarok.

14. éve élek nemi életet, 2 gyerekem van, tisztában vagyok vele, hogy készül, nem balesetből lettek és sose jártam úgy. Csak az elsőt nem tudtam szoptatni, és hamar meg is jött. Most szoptatok. Még nem menstruálok. Nem erre alapozom a dolgot, de érdekes, hogy ilyenkor konkrét személyes tapasztalatok nem jönnek... Többen pont, hogy szeretnének hamar teherbe esni, és a szoptatás miatt nem jön össze.

2016. nov. 12. 18:44
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Elég nagy. Egyik szoptatós rokon megint terhes.
2016. nov. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a 8 hónapos, napi 5-ször szoptatott babám mellett lettem terhes (terveztük néhány hónappal későbbre). Egy ismerősöm az első peteérése előtt esett teherbe, csak annyit vett észre 4 hónappal később, hogy abbahagyta a szoptatást, és nem jött meg a menzesze. Egy barátnőm pedig a kizárólagosan szoptatott babája mellett szülés után 4 héttel menstruált.

Persze, mivel sok nőnél a kizárólagos szoptatás alatt még nincs peteérés, ezért a teherbeesés esélye alacsonyabb, mint egyébként. De azért fogamzásgátlásnak nem használható.

2016. nov. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!