Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy egy évest a szopirol? És hogyan raszoktatni az üvegre/tapszerre?

Figyelt kérdés
2015. máj. 8. 21:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

miért kéne tápszerre/üvegre rászoktatni? szopiról fokozatosan, este-reggel szopizzon, tápszerre nem kell 1 évest rászoktatni, a tápszeresek is átállnak 1 éves kor után a tejitalra vagy tejre.

üvegre is felesleges, 1 éves már tud pohárból is inni, de persze macerás, csőrössel is jól elboldogulnak, viszont arról meg még könnyebb lesz majd pohárra áttérni :)

2015. máj. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Anndrea válasza:
Lehet, hogy ez csak kis babákra igaz, de úgy tudom sokkal könnyebb a babáknak cumisüvegből enni, ezért hamar hozzászoknak a "jóhoz".Esetleg a tápszer lehet, hogy nem fog neki ízleni, vagy a cumi anyaga.
2015. máj. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
25%
Miért akarod leszoktatni már 1 évesen? Én 3 és fél éves koromig szoptam. Azért csak eddig, mert utána jött a hugom és át kellett neki adnom a helyet.
2015. máj. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Nyugodtan szopizzon még amíg van tejed:)
2015. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezö nem azt kérdezte, hoyg szoktassa-e le a gyereket, hanem azt, hogy hogyan oldja meg. Feltehetöen van oka annak, hogy el akarja választani.


A kérdésre: amikor éhes, akkor elöször add neki az üveget - már amennyiben feltétlen üvegre akarod átállítani, mert akár egyböl pohárra is szoktathatod, az sem túl bonyolult, és sok esetben könnyebben átáll, mint az üvegre -, mert amikor éhesebb, akkor hamarébb elfogadja.

Ha sehogy sem akarná, akkor megpróbálhatod, hogy nem ölbe veszed közben, hanem etetöszékbe ülteted - úgy kevésbé ugyamnolyan neki a helyzet.

2015. máj. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ha eddig sose adtál neki tápszert,nem fogja elfogadni(tapasztalat).

Mièrt akarod elválasztani?

2015. máj. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nincs már tejem, csak pár csepp. Erősen szívja, fáj... Örülök, h császár után eddig is tudtam. Tápszert szeretnék, mivel egy csomó mindenre (étel és egyéb) allergiás vagyok. Ha lenne bőve. Tejem szoptatnam tovább. Csak ez az egy év alatt amennyit szenvedtem a tejert (nehezen indult, kevés volt, 3x a nulláról hoztam vissza) , már nincs energiám a hiperaktív fiam mellett... Köszi a válaszokat
2015. máj. 9. 07:50
 8/16 anonim ***** válasza:
én azért megértelek kérdező. én is hányszor hoztam vissza olyan kevésről. anno is 10-20ml-kről szaporítottam. van akinek folyamatosan át kell mennie fejős-szoptatós tehénbe,hogy megmaradjon a tej. ugyan én még csinálom (8hónap) de el tudom képzelni,hogy 4 hónappal később pár cseppért már nem erőltetném. senki nem várhatja el,hogy éveken át éjjel-nappal fejj-szoptass-fejj-szoptass. egyszerűen azt nem lehet bírni :-( hányszor szopik még? viszont azt nem értem,ha csak pár tejed van,hogyhogy se cumisüveg se tápszer nem volt eddig,hogy most kell rászoktatni? akkor azt a pár csepp tejet kapta csak?
2015. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó, h együtt érzel velem... Mindig is igény szerint szopizott. Ha akarta akár 1 órát is. Eleinte többet is. KB az első hónapban kellett pótolni, akkor még.megitta üvegből. 3 hónapos volt mikor esküvőn voltunk. Lefejtem a tejet, tesóm vigyázott rá. Akkor már nem fogadta el az üveget. Leheth van vagy 20 fele üveg itthon. Egyik se kell neki. Sokszor szopizott A folyadék pótlás miatt. Most.már nagy, 3-4x szopik, de már.csak elalvashoz. Úgyhogy a folyadék miatt is szeretném, de hát nem megy. Vizet kB 1 decit iszik meg egy nap alatt. Ami kevés. Jön a nyár, egyre több folyadék fog kelleni. Jövő héten megyünk dokihoz. Megbeszélem vele
2015. máj. 9. 11:35
 10/16 anonim ***** válasza:
:-) és pohárból nem inna szerinted? lehet,hogy abból elfogadná
2015. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!