Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej + tápszer cumisüvegből...

Anyatej + tápszer cumisüvegből? Meddig működhet ez a dolog?

Figyelt kérdés
MÁrmint arra gondolok, hogy a cumisüveg nem zavarja meg a babát és nem szokik le a ciciről? 9 hetes a babám, eddig még csak anyatejes, de ha már nem lesz elég neki a tejem, akkor meddig lehet eredményes még igy a szopi és a tápszeres etetés?
2010. máj. 3. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az én kislányom már 6 hós de még mindig igy megy nálunk.születése óta.mert nekem nem indult be a tejem rendesen ő meg lusta nagyon szivni.
2010. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is működött sokáig, pár napja hagytuk abba a szoptatást mert elapadt a tejem sajnos. Kisfiam most 6,5 hónapos és kb. 6 hetesen kezdtük le adni neki a tápszert pótlásnak mert kevés volt akkor a tej.
2010. máj. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem viszont nem működött együtt, 1 hónap után teljesen elutasította a szopit, és a tejem is elapadt, mert nem szopott hatékonyan, csak ahogy az üvegből. A 2. gyerekkel már nem követtem el ezt a "hibát". Most 4 hós, és csak szopik. De mondjuk nekem nem biztos, hogy kevés volt a tejem, csak hallgattam a védőnőmre, hogy mindig fejjek, meg mérjem mennyiket eszik, és adjak pótlást a lefejt tejből... Kár volt :(
2010. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Két alapvető probléma van a tápszeres pótlással.

1) cumizavar léphet fel

2) minél több tpszert kap, annál kevesebb tejet fog szopni, ergo annál kevesebb tejed lesz a következő szopikor. A mell ugyanis annyi tejet termel, amennyi inger éri: ha kevés, akkor keveset.


Van egy cumisüveg, amit kifejezetten az ilyen vegyes táplálásra fejlesztettek ki: [link] Ha ebbő szopik, akkor nem fog leszokni, elszokni a ciciről. Viszont a tápszeres hozzátáplálás gondját ez sem oldja meg.


Amúgy meglepően sok az olyan anya, aki azt hiszi/gondolja/hitették el vele, hogy kjevés vagy nem elég tápláló a teje, ezért aztán elkezdi adni a tápszert, és a teje hihetetlen sebességgel végleg el is apad ettől. Tegyél ellene, hogy neked ne így legyen! Az anyák 98 %-nak van elég teje, hogy akár két babát is etessen, csak megfelelő mennyiségű inger kell, hogy érje a cicit.

2010. máj. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Védőnő szerint vannak babák akik rögötn az első cumisüveges etetés után elutasítják a cicit de vannak babák akik megtanulják mindenkettőt(cumisüveg és cici)és mikor melyiket adod elfogadja:)

Mi is így csináljuk már 1 hónapja,ő megtanulta:)))

2010. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Remélem sikerül minél tovább csak ciciből etetni, bár nem duzzadnak a melleim a tejtől, majd meglátjuk. Akkor babára válogatja, előre nem lehet tudni, hogy az enyém milyen lesz. Mindenkinek jó babázást kívánok!
2010. máj. 3. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!