Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hónapos babám állandóan...

2 hónapos babám állandóan mellen akar lenni. Hogy szoktathatnám le erről?

Figyelt kérdés
Az első 6hét maga volt a mennyország, evett-aludt, szépen fejlődött. Lassan 2hete azonban valami megváltozott, alig akar aludni (amíg kiviszem sétálni kb 1órát azon kívül max. 1et de ált. azt se), a maradék időben szó szerint állandóan a cicimen lógna és szopizna (persze ebből valamennyi komfortszopi). Ha esetleg közben elaludna és leteszem a kiságyba, felkel az öklét gyömöszöli a szájába és sír. Nem egész 2hónap alatt 1900gr-ot hízott szóval van tejem az nem gond. Szerencse hogy az anyósom itt van most és segít mert lassan szó szerint wc-re se tudnék menni. A férjem szerint elkényeztetem. Mit tehetnék? Köszi a válaszokat!

#szoptatás #baba #baba sokat szopizik
2017. jan. 4. 18:07
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Cumi?
2017. jan. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem lehet,hogy a pocakja fáj? Kaki rendbe van? Buki?

Nálunk pont forditva volt, az első 4-5 hèt volt horror,mostanra normalizálódott a helyzet. (8hetes a Manóm)

2017. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kiköpi :( ha eszek még tartom is a szájához hogy ne tudja kiköpni és addig ne sírjon...de sokszor így se működik és üvölt, akkor persze nem erőltetem a szákába
2017. jan. 4. 18:13
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Vegyél másik fajta cumit. Nekünk például a Mamos vált csak be, minden mást kiköpött, meg öklendezett tőle.
2017. jan. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mamos cumink van :/ Nem tudom ennél jobb létezik-e. A hasa is fáj mostanában (pont amióta állandóan enne), de ez lehet az oka annak hogy állandóan enni kér? Mert akkor megnyugszik. Kaki rendben, pukizik sokat olyankor látom hogy kellemetlen neki
2017. jan. 4. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor marad a túlélés. Nehéz időszak, de el fog múlni.
2017. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

nem tudod lekötni a figyelmét? 2 hónalosan már nem olyam süti, mutogatni lehet neki képeket, különböző anyagokat oda dugni a kezéhez mondókázni stb...hogy legalább 2 óra teljen el az étkezések közt. ugyanis az a baj hogy ráeszik, túleszi magát, attól fájni kezd a hasa, attól meg újra és újra csak cicizne....ilyem volt az en lanyom is csak későn vettem észre (vagy inkább utólag) hogy az ördögi kört az állandó cici okozza...a cumit nem fogadta el ő se....5-6 hónaposan nőtte ki a hasfájást plusz ekkor kezdte elfogadni a cumit és így sikerult is beállni a 3 óránkénti evesre es akkor elkezdett hosszabban es jobban aludni...

a kistesoval mar rutinosabb vagyok...kezdetektol 3 orankent etetem, nincs komfortcici, ha vegzetz leveszem es jo sokaig bufogtetem (a vallon szeretgetesbe kiegyezik a komfortcici helyett), ha a vallon unja magat szorakoztatom (2.5 honapos), ha azt is elunja megint felveszemeg setalunk babakocsival sokat stb...elmegy a nap, ha lassan is, de nem engedem 2.5-3 oranal surubben enni...nem is faj a hasa.

2017. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha tömködi az öklét és sír, az lehet a fogcsírák növekedésének jele is. Ez nem azt jelenti feltétlenül, hogy nemsokára kijön a foga, hanem csak annyit, hogy mozgolódik neki az ínyében már valami. Mosd meg a kezed és tedd az ujjadat a szájába, ha elkezdi rágicsálni, erről lehet szó. Ráadásul ehhez még hozzájön, hogy a 6 hét és a három hónap közötti időszak a leghasfájósabb. Nekünk erre bevált a Gripe water. Persze ne úgy képzeld, hogy attól semmit nem fájt neki, de valamivel kevesebbet sírt.

Amúgy a legnevesebb gyermek pszichológusok szerint olyan nincs, hogy egy babát 6 hónapos kora előtt el lehet kényeztetni, mert még nem ébrednek úgy tudatukra, egyelőre még ha sír, akkor valami kényelmetlensége van, nem pedig kényeskedik (nyilván ez babánként változhat plusz-mínusz pár hetet, de egy kéthónapos babát még nem lehet elkényeztetni). Ráadásul azt is mondják, hogy mindenképpen válaszolni kell egy ilyen kicsi baba igényeire, mert ha nem teszed, elveszti a bizalmat a világban. Például kutatások bizonyítják, hogy az árvaházakban, ahol nem tudnak, vagy nem szoktak a csecsemők "segélykéreseire" (értsd: sírására) válaszolni, egy idő után már nem sírnak a babák, mert megszokják, hogy úgysem kapnak választ. Mindezzel csak azt akarom mondani, hogy jól teszed, ha reagálsz a baba sírására, viszont nem biztos, hogy minden esetben az éhség miatt sír, ezt el kell kezdeni kitapasztalni. Én is első babás anyuka vagyok, ugyanezeken keresztül mentem, lassan négy hónapos a kisfiam és egyre könnyebb, már egyre jobban felismerem, hogy miért sír. Kb a harmadik hónapig azonban ez egyáltalán nem így volt, és azt is hittem, hogy ez soha nem fog változni és hogy nekem nem is való a gyerek. Aztán egyszer csak minden könnyebb lett és ma már sokkal magabiztosabb vagyok. Kitartás, örökké nem eshet, vagyis hidd el, semelyik nehézség nem tart örökké.

2017. jan. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hétangyal ***** válasza:
Nálunk hónapokon át tartott a pocakfájás. Mindent bevetettem, de a legjobb az I love you simizés volt a pociján, sok szél ki is jött tőle. Egy pici babának sokat kell cicin lennie. A komfortszopcsi csak a kötődést erősíti köztetek, és meg is nyugtatja a babát. Gyakori volt nálunk is. Apróságom sokat sírt éjjel, és nagyon keservesen, legtöbbször a szopcsi volt a megoldás. Cumit nem szereti, ennek örülök is. Szerintem a türelem a megoldás, és az hogy ha valóban a pocija az oka, akkor a "szélmentesítést" kell megoldani. Nem eszel olyat, ami szelesedést okozhat? A tejcsin keresztül a picurka szervezetébe is átmegy. Nálunk még a szélcső is bevált végső megoldásként.
2017. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem esténként csinálja ugyanezt, nappal csak néha. Én még "pukitáncot " szoktam csinálni, azt szereti. (Hanyattfekve ritmusosan emelgetem a lábát ). Egyébként a színes tárgyak bámulása, textil pelenka gyűrèse már lekötheti, ill. rámarkolós kiságyba lógatható csörgős játékok.
2017. febr. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!