Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortol nem érdemes a tejcsiv...

Mikortol nem érdemes a tejcsivel bajlódni?

Figyelt kérdés
Nem azért irtam ki ezt a kérdést mert nem szeretném szopiztatni a picit,hanem azért mert egyszerüen nincs mivel szopiztatni.4hetesek vagyunk és az elejétöl kezdve nem hajlandó szopizni.Megpróbáltam lefejni a tejcsit és üvegböl adni neki azt ek is fogadta.De egyszerüen nem akar szaporodni.Már egyszerre egy kortyot tudok neki talán kifejni.Se elektromossal sem kézi mellszivoval nem jön belölle semmi.Kézzel pedig pár csepp.van még értelme egyltalán bajlódni vele?Probáltam a mellszivot állandoan a tejszaporito teát iszom masszirozom melegvizes borogatás stb.Egyszerüen nem szaporodik igy hogy nem szopizik a pici.
2017. jan. 8. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Én egy hónapos korában adtam föl. Nem tudott szopni ügyesen a babám, nem volt aki segítsen a mellretételben, se a kórházban, se a védőnő (gyermektelen) nem segített, a szakirodalom, videók szintén nem, mert nem úgy működött, reagált a baba, ahogy "kellett volna. Ittam alkoholmentes sört, macikávét, tejszaporító teát, fejtem, stb. De az nem volt megfelelő inger, egy hónap alatt elapadt a tejem.


Nagyon bántott, a mai napig nem örülök, hogy így alakult.

2017. jan. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ne erőltesd, ne szenvedjetek ! Tápszeren is egészséges babák nőnek fel ! Sokkal többet ártasz , ha nyugtalan anyuka vagy !Családban is volt ilyen, de később sem volt több tej ! Az első babánál még sokat szenvedett a kismama, de a másodiknál már beletörődött.
2017. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

egy percet se szopott a picim soha. vettem egy medela advance style dupla elektromos mellszívót ami teljes mértékben a baba szopási technikáját utánozza így megfelel a tejszaporításhoz és fenntartáshoz is.

elsö nap max 20ml-t préseltem ki 3 óránként 5 nap alatt 1-1dl-t. tejleadó is lettem napi több mint 1 litert adok le azóta az anyatejgyűjtő állomáson. sokkal gyorsabban elkészülök ha nem nyomogatom csak nézek valami filmet amíg rajtam van a szívó mert ellazulok.

2017. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nállam nehezen akart beindulni is.Egyszer tudtam egyszerre 60 milit lefejni a kettöböl összesen.Azóta egyre kevesebb volt es már szinte semmi hiába gyöntölöm.Rádaásul a pici sem könnyitette meg a dolgot aztal hogy nem szopizik.
2017. jan. 8. 13:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapig húztam, addig fejtem a tejet+tápszer, de amikor már másfél órát is szenvedtem pár kortyért, akkor feladtam, úgy döntöttem, inkább a babával töltöm azt az időt.
2017. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudok másfél oráig fejni mert ha kiteszem a lábam vagy nekifogok fejni mindig akkor ébred fel.Hasfájósak vagyunk és szinte 5percem nincs.Ha nincs semmi baja épp akkor tudok fejni de akkor is minimálisat.Már szétpréseltem a ciciket kiszáradt a mellbimbom annyit gyöntölöm naponta és 10milit sem sikerül összegyüjteni.
2017. jan. 8. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem rég eljött az ideje, hogy lemondj a tejről, senki sem mondhatja rád, hogy nem tettél meg mindent.
2017. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy most már elég volt ebből, és megtettél érte mindent, amit még érdemes volt, de így sem megy, akkor szerintem hagyd. Fontos a szoptatás, de nem annyira, hogy az ember belezakkanjon.

Én a magam részéről még annyit próbáltam volna meg, hogy szoptatási tanácsadótól segítséget kérek.

De egy hónap után valószínűleg én sem kínlódnék tovább, nem dől össze a világ attól, hogy tápszert kap a babád. A legfontosabb amúgy is az, hogy az elején megkapta az előtejet, és az első hetekben még anyatejes (is) volt.

2017. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!