Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vége az éjszakai szotatásnak,...

Vége az éjszakai szotatásnak, ha a kisfiam végigalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
3 nap múlva lesz 3 hónapos a kisfiam. Eddig egyszer ébredt fel éjszaka enni (ha oltást kapott, fájt a hasa, stb. akkor többször). 2 napja végigalussza az éjszakát, ez azt jelenti, hogy vége az éjszakai szopinak? :-( És a tejtermelésre ez milyen hatással van? Nem fog lecsökkenni, ha elmarad az éjszakai evés?
2008. okt. 9. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre biztosan, de ez változhat és ha hirtelen növekedési fázisba ér lehet, hogy ismét igényelni fogja..ezt neked kell megtapasztalni, mert változó..ha legközelebb éjjel felébred, sír először ne szoptatni próbáld, hanem egyebeket, lehet nem is éhes, akkor tarthatod a helyzeted, de ha nem nyugszik semmire, akkor muszáj szoptatnod.
2008. okt. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én szerettem éjszaka szoptatni, tehát tul.kép. szomorú vagyok, ha elmarad az éjszakai szopizás! :-(
2008. okt. 9. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de talán ez most csak átmeneti dolog nála. Nálunk ha nem evett eleget napközben, felébredt éjszaka, éhes volt. Szép dolog, ha éjszaka is szerettél szoptatni, ilyenkor alszik mindenki és csak magatokra tudsz figyelni. Ha ez után is átalussza, tul.képp szerencsés vagy, sokan biztos irigyelnek érte. Te is tudsz pihenni, másnap kipihent, türelmes leszel a gyerekkel.Nekem sokáig nem aludta át, mikor éjszaka etettem, utána nem sikerült rögtön visszaaludnom, reggel bizony nehéz volt a felkelés.
2008. okt. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egy 3 hónapos babának kell még az éjszakai szopi ha magától ébred, ráadásul ha éjjel ébred és szopizhat gyorsabban visszaalszik, mintha előtte egy csomó visszaaltatási praktikát bevetnél.

Ha viszont ezentúl átalussza az éjszakát akkor a te tejtermelésed ehhez fog igazodni, ha viszont újra ébredni kezd szerintem nyugodtan szoptasd meg.

2008. okt. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!