Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes babámat a védőnő...

2 hetes babámat a védőnő tanácsára elkezdtem 3 óránként etetni. Van hogy 3-4 órát alszik egyhuzamban. Viszont úgy érzem nem eszik eleget. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig igény szerint szoptattam. Jött a védőnő mondta hogy azért fáj a hasa mert teli van, min 3 óráig ne adjak most neki. Valóban jobb lett utána! Viszont így elkezdtük mérni hogy mennyit eszik, egyre kevesebbeket. Kakis-pisis pelusunk száma meg van, még csak ma volt az első ilyen nap de aggódom a tejem miatt. A 2ből eszik max 80-at utána fejni sem birok pedig minden szopi után próbálok. Max 10 ml jön. Ma este evett 80-at majd 2 óra múlva 40-et mert ordított láthatóan éhes volt. Mit tegyek??
2017. jan. 28. 04:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szoptass igény szerint és figyelj a baba jelzéseire. Hasfájós babánál nem árt, ha pl elalváshoz nem szopik, tényleg csak akkor, ha valóban éhes. De lehet ez 2 óránként is, úgyis akkor fogja kérni, ha már megemésztette az előző adagot.

A félreértésekkel meg van sajnos tapasztalatom, csak azért írtam.

2017. jan. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Eddig hogy szoptattad? Írtad, hogy igény szerint, de ez mit jelent, kb. mennyi időnként? Egyébként szoptatott babánál nem az számít, hogy mennyit eszik, hanem hogy meglegyen a megfelelő mennyiségű pisis pelenka, és megfelelően nőjön a súlya.
2017. jan. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%

Próbáld meg újra igény szerint. Jól értem, hogy nincs elég tejed? Hiszen utána nem tudsz fejni, amit eszik, meg kevés?

Akkor sajna tápszer, mert nem éhezhet. Először szoptasd mindig, utána add a pótlást.

2017. jan. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Én amennyire nehéz az igény szerinti szoptatás en tuti következőre is azt csinálom! Neked is ajánlom csak. Nekem úgy mondtak h a varazsszamok a 3-6-3-6, azaz növekedési ugrás van 3 és 6 hetesen meg 3 és 6 hónaposan. Ilyenkor meg sűrűbben kell etetni és néhány nap alatt felnő a melled a feladathoz és több tejet termel. Nekem ez a 4ik héten jött és most kezdődik ha jól erzem a következő de mi 8 hetesek leszunk. Viszont ez is változó és pl míg van akinek ez 2 nap nekünk majdnem egy hét volt. Lehetséges h nálatok is ez van. Én biztosan mellre tennem. Mar csak azért is m ha nem kap akkor enni mikor egyébként kérne utána nemcsak h nem fog enni annyit de mohón is eszik majd és sok levegőt nyel, Sztem. Na akkor lesztek igazán hasfajosak. Sík sikert remelem valami majd beválik!
2017. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 egybaba ***** válasza:
100%

... nekem meg van egy olyan érzésem, hogy a baba jobban tudja mikor éhes mint a védőnő a papirformája szerint...

Ha a baba egészséges nem papirforma szerint fog fejlődni hanem a saját igénye szerint

a védőnőt meg pusziltatjuk...

2017. jan. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szoptasd igény szerint, de az biztos, ha sír, nem mindig éhes! Sajnos ördögi kör, fáj a hasa, megszoptatod, még jobban fáj. Én a helyedben abszolút nem mérném, ne stresszeld magad! 4-5 naponta este fürdés előtt tiszta súlyt csak. Még véletlenül sem adnék neki pótlást!! Első babám kapott, mai ésszel már nem adnék neki. Növekedési ugrást kivéve 1-1,5 órán túl etesd meg ha sír. Ez lehet épp 3-4 óra is, de lehet 2 óra is. Az enyém pl most 4 hós, eddig 3-4 óránként evett, pár napja éjjel 11-12 órát alszik, nappal 2-3 óránként eszik.
2017. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!