Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik szülés előtt 1 évvel,...

Akik szülés előtt 1 évvel, vagy kevesebbel szedtetek Bromocriptin Rictert, tőletek kérdem, hogy aztán tudtátok szoptatni a babátokat? Rendesen megindult és volt tejetek?

Figyelt kérdés

Mi a babánkat szeptemberben elveszítettük, és mivel 5 nappal a terminus előtt történt (3300g,, 54 cm volt), kaptam ezt a tablettát, hogy ne induljon meg a tejem. Most újra babát várok és azzal ijesztgettek, hogy nem fogom tudni szoptatni, mert ez akár még 1 év múlva is hathat. Ez tényleg így van? Nagyon-nagyon remélem, hogy ez nem igaz!!!


Ha valakinek van valami tapasztalata, írjon! Előre is nagyon köszönöm!



#szoptatás #Bromocriptin Richter
2017. jan. 29. 21:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 1 dobozzal szedtem be belőle. Vagyis 3 napnyival többet, mert még a kórházban is kaptam.
2017. jan. 29. 21:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnalom ami veled tortent! Bortaszto lehetett...😪

Nekem magas prolaktin miatt kellett szednem, tobbszor volt missed abom.

A bromocriptint szinte evekig szedtem kisebb nagyobb szunetekkel.

Szoval amikor terhes lettem akkor is epp szedtem es a 12. hetig kellett szedni.

Miutan megszultem mar a 2. nap belovelt a tejem, minden szupi volt! Itthon mar fagyasztottam is! :)

8 honapos koraig szopott a lanyom, amikor is szep lassan leszokott rola magatol!:(

9 honapja nem szoptatok de nyomasra meg most is jon a tej a mellembol, ugyhogy meg fogom kerdezni a dokit ez ugyben..., mert kistesot is szeretnenek!:)

Minden jot!!!

2017. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Remélem az orvosoddal hamar megoldjátok a problémát és jönni fog a tesó! :)

Nekem harmadik baba volt, vagyis lett volna.... Nagyon nehéz volt, de már egy ideje sokkal jobban vagyok, most meg persze már a következő babától a föld fölött kb. 20 cm-rel... :)

Az első kettő lányomat simán szoptattam. Az elsőt csak másfél éves koráig, mert akkor született a kistesó, és szülés előtt kb. 1 hónappal elfogyott a tej, vagy csak megváltozott és neki nem kellett már. A kisebbiket 2 éves koráig szoptattam. Bár sajnos a megindulások annyira nem mentek könnyen... Rendszeresen, mikor hazajöttem a kórházból, hirtelen tele lettem... Nekem nagyon nem tesz jót, ha úgy érzem, teljesítenem kell... :S :)

Remélem, nekem is fog menni most is a szoptatás! (Úgy érzem, nagyon nehéz lenne, ha nem tudnám szoptatni, pláne ezek után...)

Várom mások hozzászólását is!

2017. jan. 29. 22:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én fél évig szedtem magas prolaktin szint miatt. 17. Héten hagytam abba, rá 2 napra már volt tejem ami végig kísért egész terhesség alatt. Így közvetlenül szülés után sem volt gond. A kórházba nem fejhettem le a fölösleget pedig 3. nap már nagyon szenvedtem. Mikor hazaértünk 200-200 g-ot fejtem Mindkét mellemből. Azóta sincs probléma a szoptatással. Szóval ne aggódj emiatt. Ez a gyógyszer addig hat míg eszed hetekkel, hónapokkal később nem.
2017. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ! Remélem, tényleg minden rendben lesz!

Ha van valaki, aki nem a magas prolactin-szint miatt szedte, annak a válaszát még várom!

2017. febr. 4. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!