Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy fordulhat elő, hogy még...

Hogy fordulhat elő, hogy még a mai világban is, amikor nyitva áll az információ bárki előtt, még mindig van olyan, aki azt állítja, hogy az anyatej nem alkalmas szomjoltásnak és szükséges a tea?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 08:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nyolcas megértett. Az anyatej elég. Ha neked nincs, akkor adj pótlást, de olyan irdatlan nagy ökörséget, hogy nem szomjoltó, ne állíts! Ha a hülyeség fájna, akkor ti egész nap üvöltenétek.
2017. febr. 7. 09:05
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Pont mert ennyire könnyű információhoz jutni. A net tele van hülyeséggel. Mindent megtalálsz "tudományosan igazolva" és mindennek az ellenkezőjét is. Laikusként nehéz eligazodni.


Ha pedig gyerekorvost, védőnőt kérdez az ember, ők szintén annyi választ adnak ahányan vannak. Nem csoda ha egy kezdő (vagy akár tapasztalt) anyuka összezavarodik.

2017. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Na várjunk, itt két különböző dologról van szó. Ideális esetben, ha anyuka már egy ideje szoptat, van bőven teje, a baba kiegyensúlyozott és van elég pisis pelus, nem kell külön víz, mert az anyatej fedezi a folyadékszükségletet is. Az viszont egy másik történet, amire több válaszoló is utalt, hogy szülés után az előtej kevés, vagy a nullával egyenlő, ilyenkor bizony a baba éhezik-szomjazik. Átéltem én is, tudom milyen szörnyű tud lenni a kórházakban a végletekig húzott pótlás-ellenes protokoll. A babám és én második éjszaka egy percet sem aludtunk, sirt mert éhes volt. Harmadik nap délben végeztek próbafejést, amikor is kiderult, hogy egy csepp elotejem sincs. Akko kapott csak pótlást, azonnal el is aludt, bekómált. Higgyétek el, ez nagyon rossz eljárás, valóban fontos a szoptatás és az anyatej, de egyszerűen jóval korábban meg kéne győződni róla, hogy kap-e elegendő tejet a baba természetes úton, és ha nem, folyamatos mellretétel mellett kapjon pótlást.
2017. febr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Babavárás alatt remngeteget olvastam a témáról.

Ahogy előttem is írták, ahány kutatás annyi eredmény.....

A 40 fokos kánikulában szültem. Bizony a 2. Nap nagyon leszidtak a csecsemősök h miért nem itatom ( vízzel) a babát.

Mondtam h van tejem, akkor minek itassam külön.

Erre megmutadták hogy irtó kemény a kakija....

Mikor hazajöttünk, és láttam h kemény a széklete, adtam neki egy kevés vizet, és láss csodát, már nem sírt kakilás közben, olyan állagú volt amilyennek lrnnie kell!

2017. febr. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#13

Velem ugyanez történt .

2017. febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!