Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kezdjem el a szoptatast...

Hogyan kezdjem el a szoptatast ha a babam hadonaszik a kezevel, rugdos es tekereg?

Figyelt kérdés
3 hetes a babam, iszonyuan faj a szoptatas, orditok kozben, nem tudom rendesen a szajaba tenni a mellem. De hiaba is probalkoznek, legalabb 15 perc kell mire valamennyire be tudja kapni a mellem mert kozben mozgatja a fejet, belekarmol a mellembe, rugdos es tekergeti a testet. Nem nyitja eleg nagyra a szajat es hiaba is probalnam en kinyitni, mert kozben mocorog es eselyem sincs a szajaba tenni a mellem. Altalaban ugy sikerul, hogy o szippantsa be, de csak a mellbimbom es iszonyatos fajdalommal jar, foleg az elso 1 perc. Ha nem sikerul 2 percen belul elkezdeni a szoptatast akkor uvolt, es nem tudom semmivel sem megnyugtatni. Neha leall es ilyenkor van meg eselyem bepreselni a mellem a szajaba. Probaltam mar takaroba csavarni, de nem segit mert a fejet ugyanugy dobigalja, hiaba erintem meg a mellemmel a szajat. Mit tehet, hogy nyugodt legyen, ne kalimpaljon mikor el akarjuk kezdeni a szoptatast? Mar kivagyok, ha hozzaer a ruha a mellemhez mar az is faj... Kerlek segitsetek
2017. febr. 12. 19:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte enyem is ezt csinalta, vettunk bimbovedot es az mindent megoldott, azzal ugyesen szopizott!
2017. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Keress szoptatási tanácsadót! Lll.hu oldalon találsz. Addig meg nézd át ezt az oldalt, leírják hogyan kell! Hónalj tartás a legjobb az elején. És minden szoptatás után használj lanolint, hamar rendbe fog jönni.
2017. febr. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első körben nyugodj meg, mert nagyon hamar megérzi és átveszi a baba a te feszkódat.

Mikor kezded el a szoptatást?-lehet addigra már nagyon éhes és türelmetlen, ha kicsit előbb szoptatod?

Próbálhatsz bimbóvédőt, lehet azzal könnyebben be tudná kapni.

2017. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Váltogasd a pózokat, és használj pólyát ha van. Akkor nem csápol és karmol, a fejét is csak oldalra tekergeti.
2017. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Próbáltad már mit csinál a baba, ha korábban kezded el szoptatni? Vagy fejni a tejet és üvegből adni neki?


Most mindenképpen bimbóvédőt használnék, hogy a kialakult sebek begyógyuljanak és tűrhetővé váljon a szoptatást.

2017. febr. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az is bejött nálunk h megindítottam a tejet mielőtt mellre tettem, ezzel máris érezte h kaja lesz és azonnal rá cuppant. Viszont az is nagyon kellett h korábbi jelekre figyeljek és ne varjam meg míg sírt. Akkor mar késő volt és nehezebb volt az etetes. A Bimbovedo nálunk is kellett majd egy hónappal később szepen el is hagytuk!

Kitartás!

2017. febr. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Bimbovedot is probaltam, ugyanannyira faj vele. Nem varom meg, hogy nagyon ehes legyen a baba, altalaban en koltom enni, 2-3 ora telik el ket szopi kozott. Sajnos sehogy nem sikerul helyesen mellre tenni a babat, volt, hogy egy szopi alkalmaval 25szor probalkoztunk, aminek az eredmenye a siras a baba es az en reszemrol is. Tanacstalan vagyok... Van tejem de ilyen fajdalmak aran nehez tudok szoptatni.
2017. febr. 13. 11:31
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Az előző vagyok. Bimbóvédővel talán azért lehet egyszerűbb mert "csinálja a jó bimbót"... Hülyén hangzik, de 2-3 szippantás után szépen kiemelkedik a bimbó és azt szépen be tudja venni a baba. Mi is így hagytuk el.

A másik, hogy jól értem, hogy felkelted a gyereket? Ha igen, ez is a gond, véleményem szerint. Én erről 1 alkalom után is leszoktam itthon, a kórházban viszont fel kellett keltenem a gyereket. Pedig nem kell! A gyerek kel, ha éhes és akkor nyugodt lesz, ha ébredés után mikor már nyöszörög mellre is teszed! Nálunk ez bevált! Illetve ahogy írtam, indítsd meg a tejet neki! Próbáld meg, hátha valami beválik nálatok is!

Üdv

2017. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Akkor az is simán lehet a baj, hogy még nem eléggé éhes. Hagyd aludni!

Vagy fejd le a tejet és add neki cumisüvegből, de úgy nehezebb hosszú távon fenntartani.

2017. febr. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én babám is csinál ilyet! Lassan 3 honapos lesz. Ahogy nő és nő a szaja is, egyre ügyesebb. Addig meg kitartok. .. A bimbóvédőt használtuk de mivel ugyanúgy fájt vele és csak macera, el is hagytuk. Én Aventes krémet használok, az jó. És sokat levegoztesd, így gyorsabban gyógyul. A cumisuveget nem ajánlom, viszont az jó ha előtte fejsz egy kicsit, hogy ne feszüljön a melled és akkor könnyebben bekapja.

Hasfajas miatt tekereg esetleg?

2017. febr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!