Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az anyatej tartalmaz hormont?...

Az anyatej tartalmaz hormont? Ha igen, milyet?

Figyelt kérdés
2017. márc. 9. 14:52
 1/4 anonim válasza:

Nem, de miért is tartalmazna?

Az újszülött táplálásához legszükségesebb tápanyagok (fehérje, tejcukor, zsír) vitaminok, ásványi- és ellenanyagok alkotják.

2017. márc. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A tehéntejben természetes módon megtalálható az ösztrogén és egyéb növekedési hormonok. Itt természetesen nem a nagyüzemi, tejipari metódusok következtében hormonkezelt tehenekről beszélek, hanem az általános esetről. Ebből kiindulva gondoltam arra, hogy esetleg más élőlényeknek az anyateje is tartalmazhat hormont, így az emberé is. Köszönöm a választ, de még megnézem esetleg a pubmed-en, nincs-e erről valamilyen tanulmány.
2017. márc. 11. 10:07
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval gondoltam, hátha van valaki itt, aki ennek a témának a szakértője. Eddig azt találtam, hogy tartalmaz inzulint és leptint.
2017. márc. 11. 10:25
 4/4 A kérdező kommentje:
Plusz oxitocint is.
2017. márc. 11. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!