Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyit fejsz le egyes szoptat...

Mennyit fejsz le egyes szoptatások után? És mivel fejsz? Mennyi az a mennyiség, amire azt lehet mondani, hogy jó? És ebből következtethetünk arra, hogy sok a tejünk?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 05:52
 1/3 anonim ***** válasza:

1-2 decit

mellszívóval és/vagy kézzel

Mennyi az a mennyiség ami már soknak számít? Az függ attól is mennyit szopik a babád. De igazából a lényeg az hogy a picinek elég legyen

2010. máj. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Èn sosem fejtem szoptatás után.Annyi legyen amennyi a babámnak elég.Minek több??Ha nem elég neki abból tudod,hogy sír,keveset alszik,gyakran kér enni.

a lányomat 14 hónapig szoptattam,a fiamat majd meglátjuk,de kb.10 hónapig szeretném.

2010. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sem fejek minden szopi után. A babámnak elég amennyi van. Néha szoktam "fejős napot" tartani, mikor úgy érzem, hogy több tejcsi van, mint szokott. Ilyenkor is igazából csak azért fejek, hogy legyen egy kis vésztartalék a fagyasztóban. Pl. ha olyan helyre megyünk, ahol tudom, hogy nem fogom tudni megszoptatni, de valószínűleg meg fog éhezni, akkor kimelegítek neki egy adagot, és már mehetünk is. Vagy ha csak én megyek valahova, és apa marad itthon a kicsivel. Most kb 6-7 deci van a fagyasztóban. Egyébként mellszívóval fejek.


Arra szerintem nincs egyértelmű válasz, hogy mi a megfelelő mennyiség, hisz ez csak attól függ, hogy a babád mennyit eszik. Ha kényelmesen jól lakik, és még akár plusz egy adagot le tudsz fejni, az nagyon is megfelelő. És biztos elég a tejcsid.

2010. máj. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!