Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egy laktóz érzékeny babánál...

Egy laktóz érzékeny babánál abba kell hagyni a szoptatást?

Figyelt kérdés
2017. márc. 16. 14:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pontosan ez a probléma. A szoptatást nem kellett abbahagynunk, ugyanúgy megy tovább. Csak míg szoptatok, én nem ehetek semmiféle tejterméket (se tejföl, tejszínes dolgok, még tojás fehérjét sem). Azonnal kiüti a babámat (4 hós).
2017. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom mit tegyek, mert a kórházba csak hó végére van időpontunk (2 hónapja várunk) és most jött meg a genetikai vizsgálat, ami pozitív. VISZONT már több helyről azt hallottam, olvastam (szakértőktől), hogy nem számít, hogy ÉN eszek e tejterméket, miközben pl. a Milupa oldalán meg azt olvastam, hogy de számít.

Teljesen össze vagyok zavarodva és nagyon hosszúnak tűnik a várakozás a szakorvosi időponthoz.

2017. márc. 16. 15:04
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Laktóz mindenképpen van az anyatejben, természetes összetevője. Laktáz tablettát kaphat ilyen pici gyerek? Ha igen, akkor az a megoldás Ha nem, akkor a kezelőorvossal és egy szoptatási tanácsadóval egyeztess szerintem, hogy esetetekben mi árt többet a kicsinek, az anyatej hiánya vagy a hasfájás. Ez több dologtól függhet, esetleg vegyes táplálás mellett is dönthetsz. Csak zárójelben jegyezném meg, hogy a márkákhoz köthető okdalak általáb nem adnak megbízható információkat.
2017. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősőméknél a kisfiúnál 3 hónaposan derült ki, hogy tejcukor és tejfehérje érzékeny. Anyuka minden tejeset kihagyott az étrendjéből teljesen, mintha ő maga lett volna érzékeny. 1 éves koráig szoptatta a kisfiút.
2017. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze, megvárom a kapott időpontunkat, csak annyira ideges vagyok. :(
2017. márc. 16. 16:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha csak laktózérzékeny, tehát nem tejfehérje érzékeny, akkor elég, ha laktózmentes dolgokat eszel. Nálunk elég volt. De mivel az anyatejben is van valamennyi laktóz, lehet, hogy a babának kell kapnia laktáz enzimet, cseppek formájában. Nekünk nem kellett, mert annyival megbirkózott a lányom szervezete, amennyi az anyatejben volt, de ha én olyat ettem, amiben volt laktóz, az már sok volt neki. Szerencsére kinőtte pár hónap után.
2017. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szakértők szerint teljesen mindegy, hogy én eszem e laktózos dolgokat. A laktáz cseppre sem reagál, ugyanúgy megy a hasa és zöld és ahogy írtam fenntebb genetikai vizsgálat mutatta ki a laktóz intoleranciát, tehát nem fog elmúlni.
2017. márc. 16. 17:36
 8/14 anonim ***** válasza:
A szoptatási tanácsadó jó ötlet (mármint igazi), akár most is rájuk csöröghetsz vagy írhatsz nekik. Szerintem a szakrendelőben azt tanácsolnák, hogy hagyd abba, hisz számukra ez a legegyszerűbb….
2017. márc. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sokszor ha csak érzékeny,az is ugyanazt produkálja,arra elég ha anya diétázik. De laktáz cseppeket adnak szerintem a babáknak,öcsém úgy tudott szopizni csak mikor született 14 éve.

Az anyatejben van laktóz,hiába nem eszik az anya. Elméletileg 3éves korig van lebontó enzim,némelyeknek tovább vagy örökké,ezért is fura nekem,hogy miért akkor kell tejet adni ,mikor már lehet nincs enzime rá a gyereknek.

2017. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

IBCL szakember mondta, hogy nem kell diéta nekem. De mondom, máshol meg mást olvastam és ez okoz bennem feszültséget, hogy egyik ezt mondja, másik azt.

A Tűzoltóba megyünk nemsokára, be kell feküdni kivizsgálásra, úgyhogy majd kiderül. De ha nem muszáj nem szívesen venném el tőle az anyatejet, mert ahhoz azért még pici.

2017. márc. 16. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!