Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hónapos babám úgy veszem...

8 hónapos babám úgy veszem észre, hogy nappal csak szomjoltás céljából szopik, nagy baj ez?

Figyelt kérdés
Mindig is kevés volt az adagja, mióta 3x is kap szilárdat nappal, minimálisat szopik nappal kb 4-5x. Éjszaka 2-3x, de akkor 1-1 alkalommal éjszakánként hallhatóan többet nyel. Ma lemértem egy nappali szopást 40 g, de miután elengedte, megnyomtam még, és jött belőle tej. Étvágya nagyon jó, vizet pár kortyot fogad el pohárból. A pótláson gondolkodom, bár nem úgy tűnik, hogy ne lenne tejem, ráadásul cumisüveget sem fogad el.
2017. márc. 25. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

életkori sajátosság, hogy nappal röviden szopiznak. Már minden érdekesebb számukra. Éjjel pótolnak. Enyém is ezt csinálja pedig van tejem..kipróbáltam hogy tápszerrel pótolok, de nem is fogadta el...

Ha zavar az állapot, hogy éjjel többször szopizik, akkor szerintem nappal ne add neki oda már csak reggel meg este, és éjjel is max egyszer...tehát ne komfort legyen a cici, hanem étkezési céllal add oda, és akkor nem fog ennyit kelni...étkezések között én vizet adok neki, és csak a napirend szerinti, anyatejes étkezéseknél kapja a cicit.

Tudom most le leszek pontozva a 3 éveseket igény szerint szoptatók által, de nem bánom, nagoyn könnyen ment így az elválasztás a nagy lányomnál is, és a kicsivel is nagyon jó úton haladok. Az összebújás ezer formáját gyakoroljuk a cicin kívül :)

2017. márc. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem gond, hogy többször szopik éjszaka, mellesleg nem csak amiatt kel, fogzás, mozgásfejlődés az oka az esetek felében. Csak az zavar, hogy összejön-e a fél liter tejalapú táplálék.
2017. márc. 25. 12:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs ezzel!
2017. márc. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!