Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor érdemes elhagyni a...

Mikor érdemes elhagyni a tejtermékeket?

Figyelt kérdés

Nem tudtam szebben megfogalmazni. Szóval van már egy gyermekem, aki tejallergiás. A kistesót várom. Úgy gondolom az elejét venném a dolgoknak, a szülés beindulásától nem fogyasztanék semmilyen tejszármazékot. Csak 2 gondolat merült fel bennem, nem-e okozok bajt (úgy értem nem-e növelem az allergia kockázatát), ha így a pici egyáltalán nem is találkozik vele 1 éves korig? Illetve hogy ráér egyáltalán szüléstől, vagy hetekkel előtte el kellene hagynom?

Köszönöm, ha válaszol valaki!


2017. márc. 26. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges, mert nem ettől függ a gyerek tejallergiája. Ellenben ha te sokáig egyáltalán nem eszel tejterméket, hamar és könnyen lehetsz laktózérzékeny, és azon már nem lehet segíteni.
2017. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

elnezest de nem gondolod hogy az ilyen kerdesekkel szakertohoz kellene inkabb fordulnod?

kérdezd meg a vedonot vagy fordulj orvoshoz azt javaslom.

nekem is 2 eves koromig tejallergiam volt,de hálisten elnottem

azt javaslom kerdezz meg egy hozzaertot

2017. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Védőnőt elég feleslegesen kérdezném. Gasztroenterológiára májusban jutunk el a fiammal, akkor is 34 hetes leszek szóval belefér. Persze terveztem megkérdezni, de még másfél hónapig hasonló helyzetben lévő anyukák tapasztalataira azért kíváncsi lettem volna.


#1-es, nekem már mindegy. Sokkal rosszabb már úgy se lehet az emésztésem. Csak azt remélem a fiam kinövi (másfél éves szóval még van remény), a lányomnál meg nem is jelentkezik.

2017. márc. 29. 12:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha valaki idetévedne, orvos nem javasolta a diétát. Annyit mondott, hogy ha tápszeres pótlás kell, az HA tápszer, de nem tejmentes.
2017. máj. 17. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!