Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ketogén diétában érdemes...

Ketogén diétában érdemes kerülnöm a tejtermékeket?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam, hogy semmilyen tejterméket nem használnak, máshol meg egy csomó kaja alapja a mindenféle tejszín meg kefir.


Értem én, hogy tejcukor, de most akkor moderálással belefér, vagy nagy ívben kerüljem?



2015. szept. 10. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagy ívben, ketogénnél grammja is számít a ch-nak, a tej/tejtermék pedig sajnos tartalmaz...
2015. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én kerülöm, de moderálva belefér szerintem.
2015. szept. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aki kerüli, az hogyan csinál magának bármiféle édes ízű ételt? :D Ez a legnagyobb gond most.
2015. szept. 10. 20:48
 4/9 anonim ***** válasza:
Mandula- és kókusztej, de az is mértékkel. És vannak használható édesítőszerek is.
2015. szept. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

És mire gondoltál? Igyak édesítős tejet? :) A neten fellelhető palacsinta/bármilyen sütemény receptekhez szűz lányok vére, sárkánypikkely meg 24 karátos aranyrögök kellenek, nem beszélve a maradék 15-20 hozzávalóból, amiből a végén aztán lesz egy darab palacsinta, alig elfogadható értékekkel.


A másik megoldások tök egyszerű receptek, de a gyakorlatban egyik sem működik (így pld. a "csak tojásos palacsinta").

2015. szept. 10. 23:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak tojásos palacsinta, omlett? Amúgy ne ketogénezz ha ennyire nem megy a kontroll.
2015. szept. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, és még a tejsavófehérjét is kerülni kéne. Am tojásfehérjébe rakj édesítőt, verd fel habverővel, és süsd meg. Nem a legjobb, de talán segít. :D
2015. szept. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Végtelen egyszerű... Venni kell keton tesztcsíkot (ketophan).

Amíg "lilát pisilsz" addig bármi belefér. Ha bármi kiüt a ketózisból akkor azt visszaveszed/hanyagolod.

2015. szept. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tesztcsík (amit én be se tudtam szerezni egy nagyvárosban, rendelni sem lehetett) nem megbízható, a hatékony test elhasználjha a ketonok zömét, hibás eredményt ad a csík.


Nos, az inzulinválasz és a szénhidrát miatt (a kettő persze összefügg, de ez nem ilyen egyszerű, főleg, hogy a fehérjének is van inzulinválasza s a különböző fajtáknak nem egyforma) a tejtermékek zöme kerülendő, de pl. a tejszínt eléggé intenzíven eszi sok ketós, ahogy a sajtot is. S ott van a vaj is....


Édes dolgok egyrészt minek, az élethez, a testnek nem kell.

Másrészt rengeteg lehetőség van, én jobbára kókuszt használok, bár a diós vaj málnával se rossz...

De nem vagyok szívbajos, szerintem ha ketogénezek, s belefér, azt csinálok, amit akarok, ettem már banános palacsintát és mazsolás répatortát is... A körtés kókuszmüzli se rossz :) Monduk nekem nem a világvége, ha pár órára kiesek a ketózisból, de kevés szénhidráttal talán egész biztonságban vagyok.

Nagyon alacsonyan úgysem tudok maradni, az étrendem miatt (ami elég korlátozottnak tekinthető).


Van, aki nagyon kerüli az édesítőszereket, mert bekavarnak neki ketózisban. Én is igyekszem hanyagolni őket, bár nekem nem kavarnak be.


A kókusztej számomra kifejezetten édes, nemcsak édeskés, mint maga a kókusz.


A palacsinta nem olyan egyszerű, ha nincs fél-1 tojásod egy palacsintára, de nem kell 15 hozzávaló. Van, aki tojást használ és kész. Nekem az akkor is rántotta, ha tekerem :) Krémsajt+tojás verzió is van, az az én étrendembe nem fér, amúgy egész kellemes és lágy.

Tojás, kókusz: teljesen jó vastagpalacsintát ad, kakaóval vagy anélkül, ehhez persze sok tojás kell. S vannak a maglisztesek, rengeteget emel rajtuk egy kis tápiókaliszt, az én alapértelmezett, gyakran fogyasztott palacsintám ilyen. Palacsintánként 1g tápiókaliszt nekem belefér.

2015. szept. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!