Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki 3-4 éves vagy idősebb...

Aki 3-4 éves vagy idősebb koráig szoptatja a gyerekét, miért teszi?

Figyelt kérdés

Abból indulok ki, hogy 1-1,5 évesen már "normál" étellel biztosítható minden tápanyag, nincs szükségük sem anyatejre, sem tápszerre. (Az afrikai gyerekektől tekintsünk el, ahol ez még mindig jobb, mint a szennyezett ivóvíz.)

Tehát a kérdésem itteni, európai anyákhoz szól, ahol mindenféle élelmiszer és biztonságos, tiszta ivóvíz könnyedén hozzáférhető.


2017. ápr. 4. 18:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%

Én ugyan csak 2 éves koráig szoptattam, de azért léptem túl az egy évet, hátha okosabb vagy egészségesebb lesz tőle, vagy jobb lesz a kapcsolatunk. Nem okozott gondot, még babának látszott a gyerek is, számomra nem volt morbid, ki tudja alapon inkább csináltam. Aztán 2 éves korában besokalltam, úgy gondolta nem éri meg a szoptatással járó kötöttség a jobb kapcsolatért vagy a magasabb iqért vagy a jobb immunrendszerért.


Nehéz menet volt, de szerintem csak kevesen akarják magukhozláncolni a gyereket, a legtöbben csak jót akarnak neki, hátha bejön alapon.

2017. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%
Valóban nem ez a normális, de még mindig jobb, mintha valaki lustaságból vagy kényességből csak tápszerezi rögtön vagy pár hét után. Itt nem azokra célzok, akik nem tudják szoptatni, hanem azokra, akik nem is akarják. Fontosnak tartottam kiemelni egy népbetegség miatt. Ez pedig a gyenge szövegértés. Tehát összefoglalva : inkább 3 évig szoptassa, mint semeddig.
2017. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
78%
Ismerek egy ilyen nőt, a 4. szülinapja előtt nem sokkal hagyta abba a szoptatást ami gusztustalan szerintem. Azért, mert nem bírta a hisztit, amit a gyerek levágott ha "nem kapott cicikét". Nyilván a gyereknek már nem kellett a "cicike", csak örült neki, hogy az anyja azt csinálta amit mond, és úgy lett minden ahogy ő akarta. Ez a nevelés és fegyelmezés teljes hiánya, minden másban így csinálja a dolgokat a mai napig. Mindig az van amit a gyerek mond, soha semmiért nem szól rá. Nem normális.
2017. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
60%

5 gyerekem van. Az első 6 hónaposan elválasztotta magát, a másodikat én választottam el 8 hónaposan, mert jött a kistesó. A 3. négy éves koráig szopott, a 4. 7 hónaposan magától abbahagyta, eleve nem szeretett szopizni. Az 5. három éves koráig volt anyatejes.

Mindannyukhoz ugyanúgy kötődöm, és mind az 5-en ugyanúgy kötõdnek hozzám. Mert nem ezen múlik a dolog.

4 évig szoptatott lányom most 18 éves, nyilván látnám, ha hátrányára vált volna. Nyitott, önálló személyiség. 19 éves bátyja, akit miatta választottam el, ugyaniyen.

Miért csináltam így? Mert így alakult. Nem kell mögé látni semmit.


A dokiról meg annyit, hogy attól, hogy orvos, még lehetnek igencsak téves nézetei. Én ismertem olyat, aki be akarta vezetni az automatikus császárt, mert szerinte a női test nem szülésre lett kitalálva, a hüvelyünk elsősorban örömszerzésre szolgál.

2017. ápr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%
22 hónapos a kisfiam és még mindig szoptatom. Ha kint vagyunk egyáltalán nem igényli csak ha itthon vagyunk. Nagyon sokszor életmentő a szopizás főleg ha beteg, nyűgös. Akit nem szoptatnak annak cumit, cumisüveget, kendőt vagy ételt adnak a szájába tehát lényegében őket is lenyugtatjak valahogy. Miért baj az ha a cicivel nyugszik meg ami teljesen normális és még egészséges is. Olyan rossz látni amikor a pici baba a cumisüveget vagy egy rongyot szorongat, ringatják a baba kocsiban, nemhogy az anya felvenné és a karjában esetleg cicin ringatná.
2017. ápr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
42%

Meg csak 13 honapos, de tobb okbol is elkepzelhetonek tartom, hogy 3-4 evesen meg szoptassam:

- 1 eves kor folott az anyatej immunanyagtartalma megno,

a gyermek igy jobbancedve van a betegsegek ellen

- az anyatejbol a vitaminok sokkal konnyebben felszivodnak, es jelentos mertekben kepes fedezni peldaul a B12, folsav, A, C vitamin szuksegletet

- anyai oldalrol minel tovabb szoptat valaki, annal kisebb az eselye a petefeszek-, mehnyak- es mellrak kockazatanak (2 eves koron tuli szoptatas eseten mar 50%!)

- segithet az altatasban

- segithet a betegsegek atveszeleseben (kevesbe kell kiszaradastol es tapanyaghianytol tartani)

- nagy mertekben (akar teljesen) kepes csokkenteni a testverfeltekenyseget kisteso erkezese eseten, valamint ilyen esetben a tejmennyiseg novelesebenis segit

- nincs sehol semmilyen ellenjavallat a szoptatas ket eves koron tuli folytatasara

- pszichologiai szempontbol elonyosebb, ha a gyermek maga kezdemenyezi az elvalasztast

- a termeszetes elvalasztas atlagosan 2,5-7 eves korban kovetkezik be embergyermek eseten antropologiai/biologiai szemszogbol megvizsgalva a kerdest, az evolucio soran kialakult dolgok 2-300 ev alatt nem valtoznak meg csak azert, mert a kultura valtozott:)

- a gyermekek immunrendszere 6-7 eves korra fejlodik ki teljesen, a szopomozgast is ekkorra hagyjak abba, a tejfogaikat is ilyeneletkorban valtjak le a csontfogak, ezek azert elgondolkodtatoak szerintem

2017. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Medvi ***** válasza:
37%
Kedves 16-os! Köszönöm, hogy mindezeket leírtad, nagyon jól összeszedted a választ! De a legfontosabb érv talán mégiscsak az evolúcióban keresendő. Ami évmilliók alatt kialakult, az miért változna meg csak azért, mert néhány évtizede biztonságos az ivóvíz és feltalálták a tápszert meg a bébiételt? Az evolúció léptéke évmilliós nagyságrendű, ezen kellene elgondolkozni és megvan a válasz. És neked is köszönöm, kedves 15-ös, te is a lényegre tapintottál. Aki nem szoptatja, az akár 4-5 éves koráig tömi a szájába a cumit, cumisüveget, szundikendővel és egyéb praktikákkal altatja, nyugtatja. Akkor most melyik a természetes? A szopi vagy a cumi? A cumi nem csak egy kényszerű helyettesítő eszköz? És vajon mit is helyettesít? Sajnos a mai kor embere teljesen elszakadt a természettől és lassan mindentől irtózik, ami természetes.
2017. ápr. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!