Meddig fejjek még?

Figyelt kérdés
5 hónapos múlt a babám. Kezdetektől fogva pótolni kellett, pedig szerettem volna gyarapítani a tejet, de igazán semmi nem használt, többféle szoptatós tea, görögszéna, kapszulák, homeopátiás bogyók, gyakoribb mellretétel, semmi sem történt igazán. Gyakorlatilag csak magamat stresszeltem ezzel. Az utóbbi 2-3 hónapban egyre csökkent a tej, már csak napi egy decit tudok összefejni, amit naponta egyszer üvegből megkap (a cicit 3 hónaposan kiköpte, azóta fejem). Már feladtam a szaporítást :( Ti meddig tartanátok szinten? Egy fejésre 10-30 ml jön, reggelente néha 50 ml is. Naponta kb. 4x fejek. Tudom, h többet kellene, de már annyira frusztrál, h fél órát küszködök néhány korty tejért. A babáért persze csinálom, de elég mászkálós család vagyunk és néha teljesen megfeledkezem a fejésről közben. A baba amúgy napi kb 1-1,2 litert eszik.

2017. ápr. 15. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
én is így voltam, nekem is naponta 1 dl jött le, az elején vegyes tápláltam, aztán kizárólagos anyatejes lett mert sikerült szaporítani, de annyit nem hogy fejni is tudjak, és amit le fejtem, azt estére oda is kellett adni pótlásnak, nagyjából 80 ml körül fejtem össze két három fejésből, és kb. 8-9 hós koráig azt adtam este szopi után neki. Aztán meguntam, és elkezdtem neki tejitalt adni szopi után (vagy tápszert, szóval amit felírtak). egy éves koráig még reggel este szopizott, de pótoltam neki kb. 100 ml tápszerrel utána.
2017. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha neked ez ennyire stresszes, akkor inkább hagyd. Az anyatej nagyon fontos: de egy kiegyensúlyozott, nyugodt anyuka még fontosabb!

Nagyon sok gyerek felnőtt kizárólag tápszeren is. Ehhez képest is megtettél mindent, hogy annyi anyatejet kapjon, amennyit lehetséges. (Napi 100 ml már tartalmazza minden immunanyagot, amire szüksége van.)

2017. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Születése óta fejek, mert ő sem fogadta el a cicit. Szerencsére nekem van bőven, alkalmanként (2 óránként fejek nappal, éjjel nem kelek fel, és a baba sem), 100 mlt fejek. Nem kellett innom semmilyen tejserkentő teát, stb. Ma töltöttük be az 5.hónapot.

Viszont, ha tényleg mindent megtettél, és valóban ilyen stresszes neked, akkor hagyd a fenébe. Ettől rossz anya nem leszek! Vannak anyukák, akiknel tényleg nem sok van, és el is apad. Ahogy írják is, sokkal fontosabb egy nyugodt anyuka, mint aki folyamatosan stresszel mert nincs elég teje.

2017. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már rég hagynám. Èn még ennyire se voltam kitartó mint te! Nekem 2 hósan köpte ki a cicit, és 3 hós koráig fejtem, de annyira gyűlöltem h azt elmondani nem lehet. Aztán abbahagytam. El nem tudom mondani mennyivel könnyebb így! Nekem se volt tejem és 10 ml-kel szendvedtem, a gyerek meg folyton éhes volt. Ha már lelkileg se bírod akkor hagyd abba nyugodtan.
2017. ápr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Szia,ezen én is végig mentem.Hagyd nyugodtan,megpróbáltál mindent amit lehetett.Semmi baj nem lesz belőle!!Fontosabb,hogy te jó kedvű légy.
2017. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam szaporítani, fél éves koráig szopi, lefejt tej, 50 ml tápszer volt az etetés. Mikor 6 hós lett, leálltam a fejéssel, azóta csak szopotz, amennyi volt, aztán kapotz egy kis tápszert. "Soknak" éreztem az egész procedúrát. Eleinte bűntudatom volt, de aztán beláttam, hogy tényleg mindenkinek jobb, ha én is nyugodt, kiegyensúlyozott vagyok.
2017. ápr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám:o nekem két hónapos a fiam és most kezdtem el a görögszéna tabletta szedését.az utolsó reményem.

nem tudom meddig fogom még ezt a procedúrát csinálni viszont én majdnemhogy két óránként fejekb és még cicire is szoktam rakni.

Ha unod és nyűgnek érzed(már pedig annak érzed a ahogy látom) akkor hagyd abba!

2017. ápr. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát mi tartunk otthon teheneket , mi naponta kétszer fejünk , mindezt 20 éve csináljuk szóval még bátran tedd te is.

2017. máj. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!