Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tul lehet etetni egy kisbabat?

Tul lehet etetni egy kisbabat?

Figyelt kérdés
Kislanyom 3 hetes. Szules utan keson indult meg a tejem igy mar a korhazba is kapott tapszert. Mikor hazajottunk eleg tejem volt, sot egy etetesnel eleg volt neki csak az egyik mellem (kb 60 ml-t evett). Korulbelul 2 napja minden felborult. Sokszor eszik, sokat. Jelenleg mind2 mellembol eszik es utana meg kap potlaskent tapot, mert ordit,hogy ehes. Szoval a 2 nappal ezelotti 60 ml-hez kepest most megeszi a 100-120ml-t.Eddigi sulygyarapodasa normalis, de inkabb keves.2 napja nagyon mohon eszik,sok vissza is jon. Szoval szerintetek ez normalis? Vagy lehet tul etetem? Az lehetseges?
2017. ápr. 20. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Anyatejjel nem, tápszerrel igen. De ha normális a gyarapodás, nem hiszem, hogy erről van szó.
2017. ápr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tápszer után nem sír?

Nem csak azért sírhat evés után, mert éhes maradt. Pont ilyen korban szokott kezdődni náluk a hasfájás, lehet, hogy evés után fáj a pocakja, de még elfogadja a tápszert, mert evéssel nyugtatja magát, ettől meg még jobban fájhat, ördögi kör...

2017. ápr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam (valamelyik cikkben/füzetben a lll.hu honlapján, úgyhogy hitelesnek kell lennie az információnak), hogy lehet olyan, hogy egyszercsak megugrik a baba evésigénye, és akkor hirtelen nagyot fog nőni, hízni.

Azt is írták, hogy anyatejjel nem lehet túletetni. Illetve hogy a tej mennyisége a baba igényeihez alakul, szóval ha gyakran üresre szívja, akkor hamarosan több fog termelődni


Nekem is 3 hetes a babám :) Lefejed, hogy megnézd, mennyit eszik? Vagy méred mérlegen a babát szopi előtt-után?

2017. ápr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azert gondolom,hogy meg ehes,mert nem csak sir,hanem ragcsalja az oklocskejet es keresi a mellett nagyra nyitott szajjal. Nincs merlegem,onnan tudom mennyit eszik,h lefejtem mindket mellem, neha kivaltok egy-egy etetest mert fajnak a melleim (veresre ragcsalta oket). Szoval nagyjabol tudom egy mellbol mennyi tej jon le. Raadasul az nem is teljesen realis,mivel a baba tobbet ki tud szopizni,mint amennyit a geppel ki lehet fejni. Szoval lehet a tapszert csak azert fogadja el,mert fajna a hasa? De utana nyugiba van. En is olvastam a novekedesi ugrasrol,csak elso baba es teljesen tanacstalan vagyok!Nem akarom, hogy baja legyen!
2017. ápr. 21. 00:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a három hetes növekedési ugrás. Nem kell aggódni, ez a mohóság ilyenkor teljesen normális.


Szopi után ne adj neki tápszert! Inkább próbáld megnézni, hogy utána tudsz-e még fejni. Ha igen, akkor gond van a szopási technikával. Erre utal az is, hogy még mindig fáj a szoptatás.

Az első egy, maximum két hét után megszokja a mellbimbó az ingert, és ha a baba helyesen kapja be, akkor egy maratoni egész napos szopizás (pl. növekedési ugrás alatt) se fogja felsebezni.

Hidd el, rengeteg tejed van! A tápszeres pótlás eltelíti a baba pocakját, ami pillanatnyilag jó megoldás csak.

Növekedési ugrás alatt azért eszik sokszor, mert így állítja be magának, hogy több tejed legyen. Ez akkor működik, ha több ingert kap a cici: pl. még akkor is visszateszed, ha már "üres". (Ami nem üres, mivel szopás közben folyamatosan termelődik tej.)

Ne aggódj, ez csak egy-két nap, addig nem fog éhen halni! Utána több tejet termel a melled, és újra jóllakik és elégedett lesz evés után.

Egy mérleget kölcsönözni nem lenne felesleges. Egy dolog, hogy te mennyit tudsz fejni, és egy másik, hogy a babád mennyit eszik. Ha rossz a technika, akkor sajnos előfordulhat, hogy kevesebbet eszik, mint ami egyébként a lefejhető.


Nincs lenőve a nyelve? Nézte már valaki, hogy helyesen kerül-e mellre?

Jó nagyra nyitott száj, bekapja a bimbóudvar egy részét is, a bimbó picit felfelé néz, az ajkai alul-felül rásimulnak a mellre, nem cuppantja be.

Mondom: ha minden rendben, akkor a szoptatás egy picit sem fáj, és nem lesz sebes a mellbimbó akkor se, ha egész nap rajta lóg.

(3. gyerekem szptatom.)

2017. ápr. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Növekedési ugrás. Ezért eszik többet.

Ha mindenáron pótolni akarsz, akkor fejd le a tejet, és azt add neki üvegből inkább, mint tápszert. Így nem viszel be külső ételt a rendszerbe, hamarabb beall a tej a megnövekedett igényekhez.

Én is szoktam fejni, és megkinalom szopcsi után. Van, hogy elfogadja, és sokat eszik még, van, hogy nem.

Így én nyugodtabb vagyok, hogy evett eleget.

2017. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szivesen potolnam en anyatejjel! A baj csak az, hogy a szoptatas utan az en mellembol nem jon mar semmi! Maximum egy-ket csepp. Kezi mellszivom van. Lehet az a baj.
2017. ápr. 21. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!