Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatas helyett lefejni a...

Szoptatas helyett lefejni a tejet es cumsiuvegbol adni?

Figyelt kérdés
Mi a velemenyetek rola?
2017. ápr. 22. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
csináltam. nagyon macerás. megváltás volt tápszerre váltani.
2017. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem sokkal egyszerűbb szoptatni, mint fejni, a lefejt tejet hűteni, tárolni, melegíteni (akár éjjel), cumisüvegeket tisztítani.
2017. ápr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Nekem így egy hónap alatt elapadt a tejem. A kisfiam nem tudott ügyesen szopni, így próbáltam fenntartani a tejtermelést, de nem ment. Pedig Medela electricem van, ami egy jó gép.
2017. ápr. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanúgy jártam, mint a 3-as.
2017. ápr. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk nem működne. Nem tudok fejni semmilyen technikával (több gépet próbáltam, csináltam kézzel, stb.) A legtöbb, ami egyszerre lejön, az 20 ml.

A babára beindul a tejleadó reflexem, simán leszivattyúz 100-120 ml-t.

Ha fejnem kéne, nem tudnám fenntartani a tejtermelést, pár héten belül tápszeres lenne.


Lehet, hogy másnál nincs ilyen probléma, vagy nem ennyire szélsőséges. De az biztos, hogy a pici alaposabban kiürít.


Ráadásul egy szopi most 10-15 perc, ha éhes. (Komfort szopival több, de már nincs rá mindig igénye)

Mire mindent fertőtlenítek, tovább tart.

2017. ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Fejni nekem sikerult annyit, mint amennyit o maga kiszivott. Csak reggel, de akkor is max 60 ml jott..
2017. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Én már 5.hónapja fejem, születése óta.

2-3 óránként lejön 100-120 ml. Valamennyivel macerásabb, mint szoptatni, de így legalább nem sebesedik ki a mellem, és ugyanúgy anyatejet kap.

2017. ápr. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Én mindkét gyerekemnél igy csináltam,semeddig sem szoptattam,hanem 18 ill 16 hónapig fejtem, eleinte a 3 órás ritmusban, 1 év felé és az után már csak reggel-este, ahogy a gyerek is már csak akkor szopott volna.Végig rengeteg tejem volt, tápszer sosem kellett.Nekünk jó volt igy. Avent kézi mellszivót használtam, és nekem pár cumisüveg elmosása ill a tej beleöntése az üvegbe semmi különösebb macerát nem jelentett.
2017. ápr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Én 8 hónapig fejtem-tejtesója is van a gyerkőcnek.Macera volt,az biztos.A sterilezés nem volt gond,mikrósat használtunk,a mosogatás is pár perc.Időnként volt egy "mosogatógépes" program,amikor csak ezeket mosta és utána mikróztam.Avent kézit használtam én is.Eleinte óránként,aztán 2-3-4 óránként 60-80 ml.Később reggelre már 180 ml is megvolt.A tápszer egyszerűbb lett volna,de jó volt így is.
2017. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal kényelmesebb volt így. Bárhova el tudtam velük menni a betárolt anyatejből bárhol meg tudtam etetni. Persze szoptatni is bárhol lehet, de alig 1,5 évvel idősebb tesó mellett inkább nem rohangáltam utána szoptatva a parkban, hanem vittem üvegben. Rengeteget utazunk, úgyhogy arra is ez volt nekem a megoldás, meg a termosz. Macera, de az autóban elfért. A hűtőben is.

Éjjel csak előszedtem a hűtőből, melegítettem, ébredésig melegen tartottam és 5p alatt ettek aludtak tovább. Fel sem ébredtek rendesen. Apjuk szintén meg tudta etetni őket és volt ennyi szabadságom benne. Szóval mint kb. a tápszerrel. De 3 óránként fejni kellett és amikor erre lusta lettem kb. 3 hónap után (mert már 3 hónapja 10-12 órát aludtak éjjel) akkor el is apadt a tej. Szóval nekem a szoptatás nem jött be, gyorsan le is adtam, nem kínlódtam végig saját kényelmemből a hónapokat, de a fejés is nyűgös, mégis az anyatejes középút volt. A harmadiknál is fejni fogok csak.

2017. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!