Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egészségi okok miatt abba...

Egészségi okok miatt abba kell hagynom a szoptatást. Kisfiam allergiás, de nem tudjuk kideríteni mire. Hogyan tudunk áttérni a tápszerre? Tapasztalatok? Csak a tejmentes tápszer jöhet szóba, a neocate, ami mentes mindentől.

Figyelt kérdés
Próbáltam már adni neki, de nem fogadja el. Sajnos atejem is egyre kevesebb.
2017. ápr. 22. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez magán-allergiavizsgálattal sem kideríthető (vérből)? Azt tudom, hogy felnőtteknek van ilyen. Gyereknek?
2017. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2017. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Milumil Pepti? Az nem johet szamitasba?

Nekem is abba kellett hagynom a szoptatast a fiamnal, tejfeherje-allergia gyanu miatt. Rengeteg tuhegynyi voros kiutese volt szegenykemnek.

A Pepti bevallt, szepen lassan elmúltak a kiutesek.

Azota mar 4 eves, nem allergias semmire hala a jo egnek! :-)

Esetleg probaljatok ki, hatha az a tapszer is megfelelo es jobban elfogadja. (persze elobb kerdezd meg a dokit)

2017. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még csak 3 hós a baba, azt mondta a doki, ilyen idős korban még nem lehet kimutatni hogy mire allergiás. Egyenlőre tartom a tej- és tojásmentes diétát, de már nagyon nehéz. És sajnos nagyon drága is. Egyenlőre kitartok, de ha a babának is egészségileg a tápszer a legjobb, mert az nem okoz allergiát, akkor ...
2017. ápr. 22. 15:40
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as. Mennyi idős volt akkor a babád? A tejmentes diéta sem segített? Hogyan fogadta el a tápszert?
2017. ápr. 22. 15:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Mik a tünetek? Mi most vagyunk túl a nehezén, hátha tudok segíteni.
2017. ápr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

En lenyegeben mar semmit nem mertem enni, szinte kenyéren es vizen eltem, megsem segitett! :-(

Neki hamar kijott, talan 3-4 hetesen mar latszott h itt vmi nem oke.

O kezdettol fogva kapott kiegeszitest mert sajna nem volt elég a tejem es ez a problema csak tovabb rontott a dolgon.

Nala nem volt gond, h nem akarta elfogadni.

Az viszont lehet h rossz az ize a tapszernek, mivel ezek gyogytapszerek amiknek altalaban kesernyes izuk van. De a Pepti lehet h annyira nem rossz izu, mint az amit te irtal. Egy probat meger. Receptre talan 1000 ft korul van egy doboz, szoval nem draga. Ha a doki nem latja akadajat, probald meg azt adni.


Amugy nalatok mik a tunetek?

2017. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Volt a 60-70-es években egy nagyon jó gyermekallergiák c. könyv. Magyar orvos írta. Még találkoztam is véletlenül vele, de nem emlékszem a nevére.

Voltak benne tejmentes tápszer receptek, különféle dolgokból, rízsből, szójából, gesztenyéből. Nekünk akkor a gesztenyés jött be.

Azonkívül volt egy szójás keletnémet és egy tengeri algás nyugatnémet akkoriban. Mind a kettő jó volt különben, csak a gyerek utálta.


Kerestesd meg a könyvet a könyvtárban, tele van ötletekkel. Kétlem, hogy a vérvizsgálat 3 hónaposan nem mutatja ki.

2017. ápr. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kb 6 héttel ezelőtt kezdődött, hogy nagyon nem akart enni, híg lett a széklete. Sajnos kaptunk rá 2 féle antibiotikumot, mivel az orvos azt gyanította hogy bélfertőzés. (No comment) A dolog 2 héttel később még rosszabb lett, így bekerültünk a korházba a fertőző részlegre. Minden vizsgálat negatív lett, nem vírus, nem baktérium, nincs a vizeletben, vérben semmi.. Így maradt a tejallergia. Gasztroshoz most jutottunk el, aki diagnosztizálta a refluxot. Mostanában egyre többet bukik is, hasa fáj, jön a sava neki. Ami kiderült a kórházban, hogy vérszegény, tehát vasat kell neki adni. Tartom a diétát, de borzasztó nehéz. Alig tudok valamit enni. 3-4 hét múlva megyünk vissza a gasztroshoz, - kaptunk savlekötőt, próbálom a nutritont adni, ha nem javul a széklete valószínű teljesen át kell állnunk a tápszerre. Őszintén ha ez segít neki, és elfogadja... Néha már nagyon szenved szegény, ill. ami a legfőbb gond hogy alig eszik. a dr szerint "liftezik" benne az étel, ez hasfájást okoz, és lehet hogy éhes, de nem eszik mert végigmarja a nyelőcsövét.
2017. ápr. 23. 15:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, nem vagyok orvos, de ez nem allergiának hallatszik.


Ahogy látom, megy az angol. Én rákeresnék angolul a tünetekre, hátha találsz valamit, amin elindulhatsz. Magyarok is előbb publikálnak angolul, mint magyarul, a mai világban.


Össze kéne keresni azt is, hogy milyen tünetek voltak a kiterjedt családban. Olyan is, ami elmúlt, de nem derült ki, hogy mitől volt.


Végig lehet nézni a ritka betegségek tüneteit is.


Nekem az a véleményem, hogy a szülők vannak a legjobb helyzetben, hogy kitalálják vagy jó irányba tereljék a diagnózist.


Nem írod, de számíthat, ha véletlenül kevert rasszú a gyerek. Bonyolítja a helyzetet, de akkor esetleg nem a magyar oldalon kéne a megoldást keresni.

2017. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!