Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Begyulladt a mellem. Tegnap...

Begyulladt a mellem. Tegnap indult be a tejem. Mennyit szoptassak és hogyan? Fejnem is kell?

Figyelt kérdés
Azt mondta a védőnő hogy mindkét mellből 20 20 percet. Az egyik mellemben csomó is van. Tegnap lefejtem elsőre összesen 100 ml-t, de bőven maradt még benne. Úgy tudom hogy minél többet van fejve annál több lesz, de az egy ördögi korforgas. Nem tudom mit tegyek. Egész nap nem akarok fejni és félek az egésztől, a láztól meg minden. Most etettem 20 percet mindkettobol de teljesen tele vannak még. Fejjem tovább mindkettobol most? Az még vagy másfél óra. Mikor alszok? :-(

2017. ápr. 29. 04:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Le kell fejni!
2017. ápr. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 F. Eszter ***** válasza:

Ne mérd az időt, szoptasd a babát minél többször. Ilyenkor a legjobb igény szerint szoptatni, hogy minél gyakrabban ürüljön a gyulladt mell. Ha igény szerint szopik a kicsi, fejni sem kell.


Ha csak feszül a melled, akkor még nem gyulladt. A csomós viszont alighanem. Meleg is tapintásra valamelyik melled? Ez a gyulladás egyik tünete.. A kellemetlen feszülés a tejbelövellés miatt is lehet. Erre megoldás, hogy annyit fejsz a melledből, hogy megkönnebbülj.


A gyulladt mellel kezdd a szoptatást, mert annak még fontosabb ürülni, mint a nem gulladtnak. A baba álla a csomó felé legyen, így ürül legjobban a megfelelő tejcsatorna, elkerülöd az elzáródást.

2017. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért azt tudni kell h a belovelleskor gyorsan termeli a szervezet a tejet és emiatt erezheted a csomót. Ha tegnap lovellt be akkor nem lehet meg úgy begyullabva. Amelyik Csomós fejd le de ne mindkettőt. Sztem. És ne nézz időt. Értsd a babad amikor kéri. Kereslet kínálat. Ha a vedonore hallgatsz jön a 3 órás etetes tanács is 😓
2017. ápr. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!