Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés volna a tejem?

Kevés volna a tejem?

Figyelt kérdés
Három hetes lányom 20 percet van az egyik mellen, 20 percet a másikon. Ha sokat alszik, legkésőbb a 4. órában keltem, egyébként, ha jól lakik és nincs baja, 3 óránként kel. (Általában.) Úgy szoktuk, hogy amíg etetek, párom kever egy kis tápszert és mikor letelik a 40 perc, megnézem,eszik e még. Sokszor van, hogy szokott, nem tudom, azért van-e, mert éhes vagy bélpoklos... tegnap kipróbáltuk, hogy férjem adott még neki tápszert a 40 perc szopi után, én meg elmentem fejni és még 10 ml se jött le, ő meg még a 90 ml tápszernek kevesebb, mint a felét beküldte. Lehetséges, hogy kevesebb a tejem, mint amennyit a gyermekünk enne?
2017. máj. 26. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mért veszed el a melled, ha még nyammog rajta? Miért kap tápszert? Rosszul fejlődik? Nem felfújni kell, csak táplálni. A legegyszerűbb, ha felhívsdz egy szopis tanácsadót és részletesen átbeszélitek.
2017. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne időre szoptass, hanem akkor vedd le a babát a mellről, ha elengedi. Utána kináld meg a másik mellel is, szintén, ameddig el nem engedi. Picike ő még, biztosan többet szeretne szopni.

Ha pótlás kell, inkább fejj neki anyatejet, és azt add oda. Most 10 ml tudsz fejni, de ha folytatod a fejést, napról napra több tejed lesz.

Hagyd el a tápszert egy-két napra, és meglátod, mi lesz. Az sem baj, ha akkor kétóránként szopik a baba, az is stimulálja a tejtermelést.

Én három hónapig fejtem minden szopi után, éjjel is. Most tudtam elhagyni a fejést, mert ügyesen és hatékonyan szopik már a babám. A fejés abbahagyásával megvártam a három hónapos növekedési ugrást.

2017. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még nem kevés a tejed, de majd az lesz.

Minél többet van cicin, annál több tejed lesz. Olvass utána, hogy termelődik az anyatej!


20 perc nem biztos, hogy elég neki. Ilyenkor azt kéne csinálni, hogy többet hagyod szopizni, ettől a tejed is több lesz pár nap alatt. Növekedési ugrásnál az is normális, ha fél óránként akar enni.

Ha tápszeres pótlást kap, akkor csökkenni fog a tejed. Ami most elég, az két hét múlva kevés lesz neki, de nem csinálhat magának hosszabb szopival több tejet.

Az most még buli, hogy a férjed csinál tápszert, de gondolom ő majd megy dolgozni. Akkor az éhes, síró gyerekkel a karodon hűtögetheted.


Olvass utána az igény szerinti szoptatásnak! Ez a percre pontosan három óránként 20-20 perc szopi biztos jó egy robotnak, de egy babának nem. Csak abba gondolj bele, hogy jön a nyár: nem 3 óránként lesz szomjas!


Régen tudom, hogy ez volt a módi. De 2-3 hónapnál nem is volt szokás tovább szoptatni!

2017. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kevés a tejed, de nem jó ez így. Ne időre szoptass, addig, amíg el nem engedi. Nem szabad beleszólni, és jól fog alakulni. Az meg egyáltalán nem mérvadó, hogy 10 millit se tudsz fejni, mert se kézzel, se géppel nem olyan hatékony, mint ahogy a baba szív. Velem is volt ilyen, hogy alig tudtam kicsikarni pár millit és utána evett még 50 gramot abból a mellből a baba. Ráadásul ha rájön, hogy az üvegből gyorsabban jön, akkor nem is fog akarni szopni, és tényleg elapad a tejed. Ha meg hagyod, hogy egyen, amíg csak neki jó, akkor be fog indulni nagyon. Mi az első 3 hétben szenvedtünk ezzel, nagyon nehéz volt, de most 3,5 hónapos és van napi 2-3 deci plusz tejem.
2017. máj. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!