Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért lett kevés a tejem...

Miért lett kevés a tejem egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

6 hetes a babám, eddig nem kellett pótolni. Pár napja este éhes maradt, most már délután sem elég neki a tej.

Biztosan nem növekedési ugrás miatt van, mert már mérem mennyit eszik és valóban csak 40-50 grammot tud enni két ciciből, az eddigi 100-150 helyett.

Gyakran mellre teszem, nap közben 1,5-2 óránként, de van, hogy óránként, csak este nem ébresztem, akkor örülök, hogy tudunk aludni. (Van nagy tesó is, így napközben nem tudok pihenni).

Sok folyadékot iszom, eszem rendesen, gyógyszert nem szedek és nem is jött meg.


2017. febr. 9. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj esetleg alkoholmentes sört és Karamalzot inni...nekem segít, ha iszom napi 3 dobozzal néhany napon át, megdobja a mennyiséget.
2017. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

elhiszem hogy nem egyszerű, de pont az esti fejések/szoptatás számát kellene növelni, mert olyankor jobban termelődik a tej

akár a kimerültségtől is lehet

illetve a vedőnővel beszélj erről

2017. febr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Karamalzot vettem tegnap, kipróbálom, hátha segít. :)

Fejni nem szeretnék felkelni, megmondom őszintén, mert akkor tényleg zombi lennék napközben, akkor meg azért nem lenne tej. Amikor hajnalban ébred így sem alszik vissza órákig a picúr, mire elalszik addigra kel a nagyobb, így általában 3:30-tól vagy 4:30-tól fent vagyok estig, ha azt a pár órát nem tudnám végig aludni nem bírnám.

2017. febr. 10. 04:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Minél többet szoptatod annál több tejed lesz, egy idő után meg beáll és annyi tejed lesz amennyire neki szüksége van.

Ha nem kel fel éjszaka annak csak örülj valószínűleg nincs szüksége többre. Én az elején fejtem, mert nagyon nehéz indult be a tejem, de nem kellett sokáig. Utána meg olyan sok tejem lett, hogy kifolyt mindig.

A babád tudja, hogy neki mennyi tejre van szüksége.

Miből gondolod, hogy nem elég a tejed és, hogy éhes?

2017. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!