Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti fejnétek tovább kisebesedet...

Ti fejnétek tovább kisebesedett, ekcémás kezekkel?

Figyelt kérdés
Babám születése óta fejem a mellem, mert nem akart szopizni. Most fél éves, még 3-4 dl-t tudok fejni. Csakhogy utóbbi hónapban súlyosan ekcémás lett a kezem a sok kézmosástól és mosogatástól, márpedig anélkül ez a dolog nem megy. Persze a cumit is el kell mosni, de a fejés nélkül több, mint felére csökkenne a mosogatás, kézmosás. Gumikesztyűt használok most már, de még így sem gyógyul, csak rosszabbodik. Családom napközben csak ritkán tud segíteni. Babám reggel és néha elalváshoz hajlandó szopizni, férjem szerint elégedjünk meg ezzel.

2017. máj. 30. 10:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az ekcémára olyan krém kell, ami arra való, a "jó" kézkrém nem elég. Elvileg van olyan, amit szoptatás alatt is lehet használni, de ha nem tud a bőrgyógyász olyat írni, akkor vagy marad az ekcéma, vagy nem szoptatsz tovább.

Én már rég nem mosogatnék, csak kesztyűben, és igen, le kellett volna cserélni a szappant. A mosódiót a bébiholmikra nem javasolnám (igazából felnőttekre sem).

2017. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mi a baj a mosódióval? (Tényleg érdekel, nem hallottam róla, hogy nem ajánlott.)
2017. máj. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat! Végülis megoldódott: a babám elkezdett szopizni, és utána már amúgy sem jön le semmi a mellszívóval, így csak akkor használom, ha nem akar mégse szopizni. A kezemre az ureás/carbamidos ápolókrém vált be, és persze fürdetővel mosok kezet, mosakszom. A mosogatószert babacuccokhoz valóra cseréltem, az nem kezdi ki a gumikesztyűt sem.


Az én szememben mindenki egy hős, aki feji a tejet a babájának, főleg, ha még a PIC-en is volt szegény, ahhoz képest az én gondom semmi.

De azt is megértem, ha valaki máshogy dönt. Nekem szerencsére megoldódott a dolog.

2017. jún. 8. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!