Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apaszthatnám el az...

Hogyan apaszthatnám el az anyatejet?

Figyelt kérdés
Kislányom 110 mlt is meg tud enni/étkezés, kipróbáltuk, 10 ml jött le két fejésből. Mecsek teát, homeos bogyót szedtem 3 hétig, 3 hetes a kislányom. Párom erőltetné, hogy szoptassak, de elegem van ebből a macerából és látom a kislányomon is, hogy csak szívja, de nem nyel és nem lakik jól. Tippek, ötletek?
2017. máj. 30. 12:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem szoptatsz,előbb-utóbb elapad.Esetleg szopis tanácsadót keress fel.
2017. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
68%
háát sajnos az elején ilyen macerával jár mindkettőtök részéről.de ha belejöttök akkor már sokkal egyszerűbb és nem fogod utálni. nekem is elegem volt az első 6ig..de utána már a baba is én is belejöttünk.
2017. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
63%

Nem kell elapasztanod. Nagyon sok gyerek van vegyes tápláláson. Add neki a tejet és, ha még éhes, akkor utána a tápszert. Ki fogod tapasztalni, hogy mikor van elég tej és mikor éhezik a gyerek. Ne fejd, az rengeteg idő és sokszor felesleges is. Viszont add neki a cicit ahányszor kéri és még nem megerőltető neked. Lehet, hogy elég, ha egy éjszakai etetést kihagysz és alszol, miközben valaki megeteti tápszerrel. Akár ennyitől is beindulhat a tejtermelés. Nekem pl a rendszeres étkezés mellett alvásra (min 5-6 óra egyben) volt szükség a tejtermeléshez.

Ne ess abba a hibába, hogyha nem megy, akkor azonnal teljesen abbahagyod, de azt se kell erőltetned, hogy csak anyatejet kapjon. Persze jó az, de nem mindenáron.

2017. máj. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 A kérdező kommentje:
El akarom apasztani és átállni a tápszerre. Az sokkal jobb abból a szempontból is, hogy az apja is ki tudja venni a részét az etetésből. Nem akarok már tovább szenvedni. Meg most szoptatni sem..
2017. máj. 30. 12:49
 5/64 anonim ***** válasza:
58%

De hölgyeim, nincs kedve a macerához. Még akkor is rohadt nehéz, ha az ember nagyon akarja! Ilyenkor én egész álló nap szoptattam, nem volt értelme méricskélni sem nyilván.

Apránként elapad,ne izgulj!

2017. máj. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Olvastam valahol a hideg vizes borogatást. Valaki próbálta már?
2017. máj. 30. 12:52
 7/64 anonim ***** válasza:
13%
Talán a tápszeres táplálás témához kellene írnod, ott mindenki tudja, hogy meg ez.
2017. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
41%
Ha csak 10 mili jön le,akkor nincs igazán mit apasztani rajta.Nem szoptatsz,és kész.Elapad magától.Amúgy nekem ez a hozzáállás,hogy macera,meg nem akarom egyedül eteni dolog,nagyon ellenszenves.De ez az én személyes véleményem.Amúgy a tápszerrel sem lesz könnyű,főleg,hogy már melegek vannak.Hamar romlik.
2017. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
26%
Azt vedd figyelembe, hogy a tápszer sokszor kényelmetlenebb, mint előkapni a cicidet. Az apa akkor is kiveheti a részét, ha minden este 10-kor ő etet, te meg alszol, mint a bunda. Viszont hajnalban összehasonlíthatatlanul könnyebb átvenni a babát az ágyadba és megetetni, mint kitámolyogni és félkómásan, megfelelő sterilitás mellett frissen elkészíteni a tápszert. Én minden verziót próbáltam és a legnagyobb szabadságot az adja, ha anyatejen kívül mást is eszik a gyerek, pl tápszert, vagy később bébi kaját, tehát más is meg tudja etetni. Miközben még van annyi anyatej, hogyha éhes a gyerek, akkor elég vagy te, így minden körülmény között gyorsan meg tudod etetni. Ez pl utazáson nagyon hasznos tud lenni, de csak egy sima nagymamai látogatást is negyedannyi cuccból meg tudtok oldani, ha ne,m kell a cumisüveg sterilizálót is cipelni.
2017. máj. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:

Ez nem igaz!

Etetjük tápszerrel a babámat, sokkal könnyebb, mint cicilni!

Sokkal kiegyensúlyozottabbak is vagyunk mind a ketten!

Semeddig sem tart megcsinálni a tápszert!

Csak párom nagyon erőlteti az anyatejet.. de megnyomom a cicim is pl és éppenhogy kibuggyan belőle pár csepp.

2017. máj. 30. 12:58
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!