Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apaszthatnám el az...

Hogyan apaszthatnám el az anyatejet?

Figyelt kérdés
Kislányom 110 mlt is meg tud enni/étkezés, kipróbáltuk, 10 ml jött le két fejésből. Mecsek teát, homeos bogyót szedtem 3 hétig, 3 hetes a kislányom. Párom erőltetné, hogy szoptassak, de elegem van ebből a macerából és látom a kislányomon is, hogy csak szívja, de nem nyel és nem lakik jól. Tippek, ötletek?
2017. máj. 30. 12:40
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 A kérdező kommentje:

Számomra sokkal kényelmesebb még félálomban is a tápszert kimérni, mint szoptatni. Ezért, ha volnának tippek, azt szívesen fogadnám!

(Előítéletek nélkül..)

2017. máj. 30. 12:59
 12/64 anonim ***** válasza:
8%
Mégegyszer írom, hogy a fejést azonnal hagyd abba, az is egy szadista volt aki kitalálta. A gyerek többet, hamarabb és hatékonyabban eszik. A fejéssel csak kikészíted magad. Ha csak annyi van, hogy akár a régi rendszer szerint, kb 3 óránként adsz neki lehetőséget, hogy szopjon, a köztes időkben meg adhatsz tápszert, ha éhesnek tűnik. Ekkor már sokkal több időd lesz magadra és a gyerek se hal éhen. Tényleg kényelmi szempontból fontos a szoptatás fenntartása, amíg más kaját nem ehet. Ha a macera felől közelíted meg, akkor neked a vegyes etetés való. Ha a cicidet félted, akkor várj még néhány hetet, legalább az újszülött kort nőjje ki a baba, addig kibírod és nem lesz több veszteség, mint a terhesség miatt.
2017. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
43%

A tapszer ezerszer nagyobb szivas nyaron. Ateltuk....barhova mentunk, ahogy ehes lett haza kellett jonni, mert ebben a melegben tejet / kikevert tapszert nyilvan nem hurcolsz magaddal mert 15 perc utan megromlik. Holott amig szoptattam, barhol talaltam egy baba-mama szobat, vendegszobat, parkoloban autoban ablakot pelenkaval letakarva es kesz.

Ejszaka is tejet mericskelni, melegiteni, aztan ha tulmelegedett megvarni mig visszahul, utana hutobe rakas elott a kihulest megvarni, a sok cumisuveg allando mosogatasa+sterilizalasa, uhh borzaszto macera volt!

2017. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:

Nem értitek, hogy nem akarok tovább szoptatni?

Arra kértem módszert, hogyan apasszam el!

2017. máj. 30. 13:03
 15/64 anonim ***** válasza:
86%
Ha tényleg nem akarsz szoptatni, akkor hagyd abba és kész. Egy ideig, ha feszül, akkor még fejned kell, vagy mellre tenni a babát és valószínűleg lesznek tejfolyási balesetek, tehát messze még ne menj otthonról/vigyél váltópólót. Egyre ritkább etetés, csak akkor,amikor nem bírod tovább. De lehetséges, hogy a baba sírása is beindítja a tejleadó reflexet, ezzel nem tudsz mit csinálni, csak várni lehet, hogy elmúljon a pszichológiai késztetésed is.
2017. máj. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 A kérdező kommentje:
A tápszerezés pedig ismétlem, csak nektek macera. Nekem sokkal kényelmesebb. Én szeretek sterilizálni, méricskélni stb..
2017. máj. 30. 13:04
 17/64 anonim ***** válasza:
22%
És elmenni nem szeretsz otthonról?
2017. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 A kérdező kommentje:
De.Voltunk is már a babával elsőáldozáson.Tápszert kapott.Nem volt gond.
2017. máj. 30. 13:07
 19/64 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, a tápszerezés nem probléma. Csak párom nem szeretné, hogy teljesen tápszeres legyen. Én meg már szoptatni nem szeretnék.
2017. máj. 30. 13:08
 20/64 anonim ***** válasza:
91%
Akkor mi a kérdés? Tápszeres és kész. Nincs mit apasztani, ha csak 10ml. Az elmúlik magától. Dráma megoldva.
2017. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!