Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ujdonsult anyukak. Ki használl...

Ujdonsult anyukak. Ki használl mellszívot? és hogy a korhazban kérték e?! Feltetlenul fontos beszerezni?

Figyelt kérdés

2017. jún. 4. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Én javaslom hogy szerezz be. A kórhazban nem használtam még mert az első nqpokban jobb ha csak a baba dolgozik hogy beinduljon a tej. Utána meg amikor bedurrant még nem fejtem mert attól csak még több lett volna. Itthon már jól jött amikor pár hónapos lett a kisfiam rs le tudtam fejni frissen aznap hogy ha anyukámmal itthon hagytuk meg amikor nagyon feszült picit lefejtem megkönnyebbülésig. Tartalékba az első hetekben fejtem lelkesen de a nagyrészét végül kiöntöttem mert nem fogyott el. Szóval jó ha van mellszivód de nem javaslom hogy nagyon tartalékolj mert jobb ha beáll a kereslet kínálat.
2017. jún. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kórházban nem kellett. (Ki kérte volna?)

Egyetemista voltam, cska szülés után nem jártam be órára csak vizsgázni. Vizsgák előtt fejtem le tejet és lefagyasztottam, akkor hasznos volt. Egyszer volt mellgyulladásom is, igaz akkor már nagyobb volt a babám. Akkor jó volt hogy tudtam fejni.

Szerintem nem kell szülés előtt megvenni, hanem majd meglátod hoyg kell-e. esetleg nézd ki előre, hogy milyet szeretnél, és ha nagyon kell, akkor a férjed vagy valaki kép vagy név alapján gyorsan el tud érte menni. Vagy van olyan város, ahol kölcsönözni is lehet azt hiszem, vagy van ahol a kórházban is van.

De ha olcsón hozzájutsz használtan, akkor megveheted, max nem használod.

2017. jún. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem kérik és nem is feltétlenül kell. A kórházban is szokottlenni, így kipróbálhatod, bejön-e neked. Ha csak a babára bízod magad, hamarabb beállnak a dolgok, sem több sem kevesebb lesz.

Nekem harmadjára volt csak, praktikus okokból. Végül taln ha kétser használtam.

2017. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még nem szültem, de vettem mellszívót. Én úgy tudom, hogy ha hirtelen belövell a tej, és nem szívod le, akkor begyullad a melled. Ha meg nincs elég tej, és nem elég ügyes a baba, akkor azért kell fejni (legjobb a kétfázisú mellszívbó), hogy több tej legyen.
2017. jún. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem muszáj volt, negyedik nap lövelt csak be a tejem, addig muszáj volt pótlást kapnia a fiamnak így nem volt elég a tejem, fiam nagyon mohó volt nem akart cicizni csak üvöltött rajta így hazaérve le kellett fejnem mert cumisüvegből volt hajlandó csak enni, így lett vegyes táplálású.

Csak komfortszopizni volt hajlandó de ha éhes volt nem kellett neki a mellem.

Kórházba még felesleges a mellszívó.

Nem kérdezted de nekem lansinoh duplafejes mellszívó nagyon bevált, annyiféle szívási funkció van rajta ami hasonlít a szopizó mozdulathoz így sikerült fejéssel is 3 hónapig fenntartani a tejtermelést.

2017. jún. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van mellszívóm, a nagyobbik fiamnál használtam is párszor, a kicsinél egyszer sem. A tejet magának hozta meg, utána beállt a kereslet-kínálat, nem is tudtam volna fejni, de el se fogadta soha a cumisüveget.
2017. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A kóházban nem kérik és nem fog kötelezően kelleni, így én is arra szavazok, hogy nézd ki, milyen lenne jó és menjen érte valaki, ha mégis kell. Direkt fejni nem jó, mert az is okozhat mellgyulladást vagy legalábbis kellemetlen többletet. Legjobb, ha a babádat majd annyiszor és olyan hosszan rakod cicire az első hetekben, ahogy ő kéri. Ez - készülj fel - néha kétóránként egy órát jelent. (Plusz tanács: nézz utána helyes technikának és készülj valami mellbimbó védő kenőccsel.)

Nekem az elsőnél azért kellett, mert kórházba kerültem a párhetes baba mellől, a másodiknál már nem vettem elő. Egyébként mindkettőnél pont hazamenetelkor lövellt be a tejem, ami elég gyakori. (Nálunk mindkétszer a kb. forgatókönyv az volt, hogy az első napot átaludták, a második-harmadikat végig bőgték vagy szopták (én olvastam, hogy ilyenkor lehet nekik két korty forralt-lehűtött vizet adni - csecsemősöktől kértem, és bevált) és a harmadik végére, negyedik elejére lett tej.)

2017. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én vittem a kórházba de feleslegesen mert ott még csak előtej volt a baba meg folyton a cicim lógott. Amikor hazajöttünk, akkor viszont hasznos volt. nehezen indult be a tejtermelés és segített benne. Plusz mikor nem tudott eleget szopni a baba, a saját tejemet tudtam neki adni pótlásként mert hiába kicsiket tudtam csak fejni, 4-5 naposan pótlásnak elég volt. :) Most 4 hetes a gyerek még fejek nappal szoptatás után de lassan abba fogom hagyni mert nincs szükség a lefejt tejre. (lekopogom)

Mindent összevetve ha a férjed vagy más családtag ugrasztható bármikor, ráérsz akkor megvenni ha nem idul be esetleg a tej magától. A hiperekben is lehet venni szóval akár éjjel is hozzáférhető. :) Egyébként pedig kézzel sem olyan nagy szám fejni, ha épp éjjel bedurran a cicid és muszáj kicsit könnyíteni rajta.

2017. jún. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csitti99 ***** válasza:
Nekem hirtelen lett nagyon sok tejem es jo volt mert fajt es csomosodott. Masziroztam fejtem szoptattam igy eltem tul. De csak 2 honapig kellett kb. Utana szepen leszivtak az ikrek.
2017. jún. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!