Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor kezdtetek tápszert...

Szchylla kérdése:

Mikor kezdtetek tápszert adni? Szoptatni szeretném a babám, de mi az a pont, amikor muszáj tápszerezni?

Figyelt kérdés
4 kg-val született,visszaesett a korházba 3,85-re,de 3.95-tel jöttünk haza. Hnapután lesz 3 hetes,és alig 4.15 kg. Solszor alig eszik 50-60-akat,pedig ilyenkor szerintem talán már többet "illene",igy félek, h nem is termelödik viszont nyugodt, türelmes baba, végig alussza az éjszakát, ami megint ritka ennyi idősen.nagylányomat 1.5 éves koráig szoptattam 6 éve. Bizonytalan vagyok.Ki mit tenne a helyemben?

#szoptatás #tápszerezni
2017. jún. 8. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
kb 2 hét alatt hízott tehát 200 grammot (gondolom 3-4 napos volt mikor kijöttetek és még van 2 nap a betöltött 3. hétig így számoltam a 2 hetet)? az még szerintem a normális kategória. főleg hogy nagysúlyú baba, biztosan nem fog havi 1,5 kilókat hízni, mint pl az enyém aki 2700 grammal született. ha jól alszik akkor biztos hogy nem aggódnék ezen. a lányom egyébként félévesen is 50-60 miliket evett, napi 7-8 alkalommal étkezett, és teljesen normálisan hízott vele. ő is nagy súlyú baba volt
2017. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nap közben hány alkalommal és milyen időközönként szopik?
2017. jún. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Eleinte a híres "3 óránként" reggel 6tól 21:00-ig... az 6 alkalom,ez igy belegondolva elég kevés... néha megébredt 2-3 felé,de az is csak egy 7. alkalom... Most az aggodalmam végett nekiálltam 2-2,5 fél óránként etetni + éjjel fejni a szaporitás végett, plussz iszok sokat, de nem akar több lenni,s nagyon elkeserit
2017. jún. 8. 19:51
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor kell tapszert adni, ha éhes. (Vagyis a cicizés után sír, nem tudod megnyugtatni,mindemellett azt érzed teljesen kiürült a melled.)Ha az orvos javasolja a súlygyarapodás alapján.
2017. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kellene csak a tápszer, ha elkezdene fogyni, úgyhogy nyugi. :)
2017. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
teljesen feleslegesen aggódsz, havi 400 gr hízás a minimum, és azt meg is fogja hízni, emellett eszik, alszik, ha nem uvolt sirdogal alvas es eves helystt, semmi okod az aggodalomra.
2017. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

a mi fiúnk 4.25 kg-val született. ha jól emlékszem a kórházból már 4 kiló alatti súllyal jöttünk haza, és még 3 hetesen sem volt meg a születési súlya, pedig azt olvastam a 10 naposan vagy 2 hetesen már vissza "kell" azt szednie, szörnyű macera volt a szoptatás, nem volt hajlandó bekapni a cicit...stb. ekkor vettünk neki tápszert. sajnos rá alig egy hónappal teljesen leálltunk/elutasította a cicit.

szerintem nálatok minden okés. szépen hízik, jókat alszik éjjel....nyugodt is. hidd el hangot adna annak ha éhes maradna. :)

2017. jún. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ez a legfontosabb. Képes voltál az első gyermeked is szoptatni, a testeddel nincs gond. Az aggódás csökkenti a tejmennyiséget, a lelkedet kell rendbe tenni. Ne izgulj, jól csinálod, hiszen gyarapodik a pici! Ha eleinte adsz is neki tápszert, azt csakis szoptatást követően tedd, ha úgy látod, hogy még éhes.
2017. jún. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt erdemes lehet elolvasnod. Nekem anno nagyon hasznos volt.

2017. jún. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért óvatosan az "evés után sír, tehát éhes" dologgal. Sokszor pont a túletetés miatt sírnak, mert feszíti a pocakjukat és máshogy még nem tudják kifejezni magukat.


Persze éhséget is jelezhet, de annak a teljes ellentétét is.

2017. jún. 9. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!