Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladás lenne?

Mellgyulladás lenne?

Figyelt kérdés

11 hetes szopis babám van

2 napja elkezdett fájni a ball mellem, de csak alul

Nem vagyok lázas, nem akarok belehalni a fájdalomba, de azért elég kellemetlen

Mitől lehet ?


2017. jún. 13. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet kezdődő mellgyulladás. Masszírozd a fájó pontot, próbáld úgy szopiztatni a babád, hogy az állával vagy az orrával a fájó részt nyomja szopizás közben. Én a helyedben jó alaposan megszoptatnám a babámat, arra törekednék, hogy ürítse ki teljesen a szóban forgó mellet, hogy ne maradjon benne pangó tej. Ha nem szívja ki alaposan, lefejném, hogy egy csepp sem maradjon benne, és masszíroznám.

Anno nekem a babám 10 hetes korában volt mellgyuszim, de nekem rövid idő alatt kőkemény lett, és felment a lázam 40 fokig. Durva volt. A lázam ellenére forró víz alatt kellett masszíroznom a mellem, hogy lazuljon a meleg víz hatására, hogy ki tudjam masszírozni a csomókat. És persze, nonstop szoptatnom kellett a kisfiamat, mert Ő volt a leghatásosabb mellszívó.

Ne hagyd magad lebeszélni a szoptatásról! Engem a mentősök akartak lebeszélni, amikor éjjel felhívtam őket, hogy adjanak tanácsot, mit csináljak. Aztán a nőgyógyászom rakta helyre a dolgokat: lázcsillapítást javasolt (ami mellett lehet szoptatni), állandó szoptatást, forró vízben áztatást és masszírozást. Meg kaptam szoptatás alatt szedhető antibiotikumot.

Kerüld el, hogy ilyen durvává váljon a helyzet!

2017. jún. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy kezdődő gyulladás. Nekem is az vállt be, amit az első ír. Forró zuhany alatt szappanos kézzel masszíroztam és a babámnak mindig azt a mellem adtam először, hogy alaposan kiszívja. Ne hagy annyiban, mert nagyon el tud durvulni.
2017. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Egyelőre meleg borogatást, illetve masszírozást alkalmazok. Plusz miután a babám befejezte a szopit (ha jóllakott hiába van még tejcsi, nem kell neki) kifejtem a maradékot. Remélem hamarosan jobb lesz, bár továbbra sem halok bele a fájdalomba

2017. jún. 13. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!