Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellgyulladas! Mit tehetek?

Mellgyulladas! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tegnap begyulladt a jobb mellem, lazam is van. Sokat maszirozom, meleg borogatast teszek ra es 3 orankent fejem magam. Mit tehetek meg? A babat nem tudom jelenleg a gyulladt mellemre rakni, mert sebesre szopizta es mar a mellszivotol is csillagokat latok. Meg annyi, h a 2 hetes babamnak szajpenesze van. Lehetseges, hogy a mellemen levo seben keresztul bejutott bakteriumok miatt gyulladt be a mellem?
2017. ápr. 9. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem orvosnak teszed fel a kérdéseidet? Menj el orvoshoz és majd ő megmondja, hogy mit tegyél. Ez így nem jó se neked, se a babának és ne legyél kezeletlenül.
2017. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Holnap mindenkepp elmegyek. Csaj kulfoldon elek egy pici faluba, ahol hetvegen nincs orvos. A legkozelebbi ugyelet 90 km-re van. Ekkora turanak nem akarom kitenni a 2 hetes babam. Szoval addig is minden tanacsot szivesen fogadok, ami segithet. :)
2017. ápr. 9. 12:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Forró zuhany alatt vagy egy kád forró vízben fejd és masszírozd. Én a kézi mellszívómat bevittem magammal a zuhany alá azzal is szívtam és szappanos kézzel is alaposan átmasszíroztam (persze csak óvatosan) és közben kézzel fejtem. Babám nem akarta elfogadni azt a mellem, így kèyntelen voltam teljesen kifejni. Nagy macera, de nincs más választás.

Ismerősöm kórházba került mellgyulladással és közel 40fokos lázzal. Szóval nagyon el tud durvulni. De én is azt mondom, hogy mutasd meg orvosnak, vagy sok helyen a védőnő is tud segíteni. Az enyém ki tudja szuperül masszírozni.

2017. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Februárban estem át egy mellgyulladáson. Ha lázad van, fáj, piros és forró a melled valószínűleg antibiotikumra lesz szükséged. Mindenki a meleg vizet javasolja, de nekem az ambulancián azt mondták, hogy az nem jó és langyos vizes borogatást tegyek rá, de csak a gyulladt területre. Vagy lógassam egy tál langyos vízbe és közben masszírozzam. Az antibiotikum egy-két nap alatt rendbe tette. Persze végig kell szedni, Augmentint kaptam.Mellette fontos, hogy teljesen fejd ki legalább egy pár napig.
2017. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is lett lázam, de csak egy napig, nem kellett antibiotikum. Szerintem nem a szájpenész, hanem ilyenkor az elején mindig le kell fejni szoptatás után, hogy ne gyulladjon be. A szájpenészre itthon boraxot adnak, mellbimbót is kell kenni vele minden szoptatáskor. Lanolont (lansinoh) használtam szoptatások után, este még most is kenem, 6 hónapos. Ez jó a sebesedésre, dörzsölésre. Amúgy meg ahogy írták is, langyos zuhany, masszífozd és fejd le. De a legjobb lenne ha a baba szopizná ki. A lanolont nem kell lemosni szoptatás előtt, amíg fáj addig szoptass úgy, azért én utána leszoktam. Ez hamar helyre fogja tenni.
2017. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Kedves 3. neked kulon koszonom a jo tanacsot, sokat segitettel vele. Tegnap tobbszor is megcsinaltam a zuhany alatti mellszivast es ma mar sokkal jobban vagyok. A lazam elmult, es a mellem is kez helyre jonni! :)
2017. ápr. 10. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!