Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám egyelőre nagyon lusta a...

Babám egyelőre nagyon lusta a szopáshoz, érdemes lenne mellszívót beszereznem?

Figyelt kérdés
Pár napos, ráadásul pici súlyú, mert korababa. Elég aluszékony, bealszik cicin. Korháziaktól a tápszert elfogadja. Nagyon gondolkozom valami mellszívón, hátha az majd megkönnyítené a mindennapokat, de nem tudom lenne-e értelme.
2017. jún. 22. 07:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én babám sem szopott ügyesen, próbáltam mellszívóval (Medela Mini Electric) fenntartani a tejtermelést, de így egy hónapos korára elapadt. Meg lehet próbálni, van, akinek így is marad a tej, de nem biztos.
2017. jún. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mihez használod a mellszívót!

Az jó ötlet, ha szopi után még fejsz egy kicsit. Több tejed lesz.

Az nem biztos, hogy hosszú távon jó ötlet, ha lefejt tejet adsz a babádnak. Az üvegből könnyebb enni. Megszokja, és idővel nem fogadja el a melledet.


Nagyon picike még a gyomra. Elképesztően kevés tejjel jól tud lakni.

A súlya hogy alakul? Elkezdett már hízni?

Beindult a tejed rendesen?


Lefejt tejet üveg helyett szoptanittal adnék a helyedben.

2017. jún. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

egy szoptanít készülék esetleg beválhat.

aztán megerősödik, és rájön, hogy hogyan működik a cici :D

2017. jún. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon bevált.

Szinten pici súlyú volt a baba, erőtlen, gyenge. Nagyon rosszul szopott, sokat veszített a súlyából, jött a tápszer a kórházban. Ráadásul császáros voltam, negyedik nap este indult meg rendesen a tejem

Közben fejni is kezdtem, nekem tommee tippee elektromos mellszivom van. Egyre kevesebb tápszert adtam neki, végül mire hazamentünk, csak szopcsi volt és üvegből anyatej.

Ez ment kb 3 hónapig, fejtem a szoptatás után, és azt adtam kiegészítésként. Egyre kevesebbet evett az üvegből, végül el is hagyta, most csak szopik. 4 és fél hónapos.


Persze ebben nagyon sok éjszakai szoptatás és fejés van. Nem magamat akarom fényezni, mert bizony volt, hogy A tápszerhez nyúltam, annyira kimerültnek éreztem magam. De a babám makacs volt, és nem fogadta el a tápszert, csak az anyatejet, így kénytelen voltam folytatni a fejést.


A tejem nem apadt el,sőt, egyre több lett a sok szoptatástól és fejestől. Sokszor tedd mellre a babát, hadd gyakoroljon, addig is éri inger a mellet.

2017. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!